Big_loader_ajax

Mé působení v České republice

Diskusní panel Občan a stát

28.08.2020

10. září od 13:00 hod. - kino Aero Praha - pořádá Centrum Paraple, o. p. s. S účastní Luďka Niedermayera.


Rozvoj jaderné energetiky podporujeme, vládní plán dostavby Dukovan nikoliv

15.07.2020

TOP 09 považuje jadernou energetiku za strategickou součást energetického mixu České republiky. Současnou podobu vládního plánu dostavby dalšího bloku jaderné elektrárny Dukovany přesto podpořit nemůžeme.


Třetí český DojoCon bude opět v Praze

24.01.2020

Jak už se stává tradicí, i letos na jaře proběhne setkání české CoderDojo komunity. Letošní celodenní akce pro 100 účastníků plná workshopů a přednášek se uskuteční na pražské Vysoké škole ekonomické.


Pro TOPku by to mělo být hlavní autentické evropanství

24.11.2019

Tento víkend proběhl v Praze celostátní sněm TOP 09. Před delegáty jsem vystoupil se zprávou o činnosti našich europoslanců, shrnul situaci v EP i pár tipů pro Topku do budoucna.


Tip na čtvrtek 31. října: Evropské výzvy současnosti

31.10.2019

Jaká je Evropská unie a proč vznikla? Je lepší být uvnitř, nebo mimo ni? V besedě Evropské výzvy současnosti se pokusí na otázky okolo Evropské unie odpovědět.


Jaká je budoucnost EU? Diskuze Evropské výzvy současnosti hledá odpověď

15.10.2019

Jaká je Evropská unie a proč vznikla? Je lepší být uvnitř, nebo mimo ni? V besedě Evropské výzvy současnosti se pokusí na otázky okolo Evropské unie odpovědět.


Investice do solární střechy se může bytovce vrátit za čtyři roky. Jejich rozšíření ale brání nepřející legislativa

07.10.2019

Využití elektřiny vyrobené z vlastních střešních solárních panelů se stává stále více dostupnějším řešením. Jejich instalace rostou v Česku zejména na rodinných domech.


Luděk Niedermayer debatoval v Plzni o mýtech spojených s EU

12.09.2019

Debaty nazvané Mýta a fakta o Evropské unii se dnes v Plzni zúčastnil poslanec Evropského parlamentu za TOP 09 Luděk Niedermayer. Ještě předtím navštívil Akademii hotelnictví a cestovního ruchu, kde diskutoval se studenty o fungování Evropské unie a prohlédl si zde také nově otevřené centrum pro rodiče a děti s poruchami autistického spektra.


Bezplatným programovacím klubům CoderDojo se v Česku daří. Své druhé narozeniny oslaví v Olomouci

22.03.2019

Olomouc - Celosvětové hnutí klubů programování CoderDojo oslaví v České republice své druhé narozeniny. Na olomouckou Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu elektrotechnickou přijede už tuto sobotu přes 100 účastníků ze všech koutů republiky na akci DojoCon – Olomouc 2019, aby zde nasbírali nové zážitky a dovednosti. Připraven pro ně bude bohatý program ve formě workshopů týkajících se bezpečnosti na internetu, grafiky, hardwaru či virtuální reality. Na řadu přijde i diskuze o moderním IT vzdělávání mládeže.


Evropská kvalita života pro všechny. Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

18.02.2019

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními hnutími.


TOP 09: Hvězdná tour ve Středočeském kraji

15.01.2019

Místní organizace TOP 09 ve Středočeském kraji spojily síly a zahajují edukativní projekt o Evropské unii. Obsah projektu vznikal za spolupráce s europoslancem Luďkem Niedermayerem.


Nastane Konec doby plastové? Dozvíte se 16. listopadu v Brně

05.11.2018

Plasty jsou tématem letošního roku. Na boj proti plastovému znečištění oceánů vyplouvají inovativní řešení a i firmy v Česku se hlásí k hledání náhrad za jednorázové výrobky z umělé hmoty. Bude nám tedy stačit přestat používat plastová brčka a igelitky, nebo musíme udělat nejen v Evropě víc?


Jak je to doopravdy se státním zlatým pokladem...

02.11.2018

Od čtenáře Parlamentních listů jsem dostal zajímavou otázku, která zněla: "Je pravda, že jste, jako kdysi viceguvernér ČNB souhlasil s rozprodejem státního zlatého pokladu? Pokud ano, proč?". Níže tedy má odověď na to, jak to bylo a jak je s českým zlatem.


Nízkouhlíková revoluce: Budoucnost zelené energie

23.10.2018

Pozvánka na debatu ve čtvrtek 22. listopadu v Praze.


CoderDojo a RPishop.cz spojují své síly!

01.10.2018

Během srpna vznikl v České republice již 10. CoderDojo klub. S každým založeným klubem se tedy rozrůstá komunita nejen dětí, které se bezplatně učí programovat, ale také ochotných dobrovolníků, kteří ve svém volném čase dohlíží na chod klubů nebo děti přímo vyučují.Mimo zakládání klubů se CoderDojo zároveň snaží navazovat kontakty a spolupráci s firmami či společnostmi v oblasti IT, které by mohly pomoci klubům se dál rozvíjet, a tím přinášet dětem co nejlepší možné vzdělání.


Luděk Niedermayer na Pelhřimovsku

24.09.2018

Dne 18.9. přijel na základě pozvání regionální organizace TOP 09 Pelhřimov a Okresní hospodářské komory Pelhřimov na návštěvu europoslanec Luděk Niedermayer.


Europoslanec Luděk Niedermayer debatoval ve Vysokém Mýtě

04.06.2018

Ochrana osobních údajů, ekonomika, falešné zprávy, Brexit, migrace – témata, o kterých se v pátek 1.6.2018 debatovalo na klubové scéně M-klubu Vysoké Mýto.


Niedermayer (TOP 09): Opustit EU by bylo jako vyměnit novou škodovku za žigulíka

10.05.2018

Poslanec Evropského parlamentu Luděk Niedermayer na pozvání mládežnické organizace TOP tým Plzeň ve čtvrtek zavítal na návštěvu do Plzeňského kraje. Během dne si stihl prohlédnout unikátní environmentální centrum v obci Krsy, setkat se se členy TOP 09 a v podvečer pohovořit o možných dopadech Czexitu.


VIDEO: Regulace v emobilitě musí být rozumné, jen tak se umožní prosazení moderních technologií

09.05.2018

Videozáznam debaty o elektromobilitě s Luďkem Niedermayerem.


Celosvětové CoderDojo slaví v Česku první narozeniny. Dobrovolníci už učí více než 100 dětí

27.04.2018

CoderDojo v České republice slaví úspěchy. Během prvního roku se podařilo založit po celé republice devět funkčních klubů, které navštěvuje přes 100 budoucích programátorů a programátorek. Projekt, který je založený na práci dobrovolníků, do Česka přivedl europoslanec a bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer (TOP 09).


Luděk Niedermayer navštívil Havlíčkův Brod

05.04.2018

Na celodenní návštěvu Havlíčkova Brodu pozvala poslance Evropského parlamentu Luďka Niedermayera Okresní hospodářská komora.


"Děláme často příliš málo příliš pozdě, chybí politická odvaha," zaznělo na debatě o EU

19.03.2018

Evropská unie je společenství 28 členských zemí, různých názorů, politik a představ. Co tyto země drží pohromadě? Projekt společné Evropy, která je bezpečná, stabilní a prosperující. I za cenu přijatelného kompromisu. A právě o tom diskutovali europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09/Evropská lidová strana) a jeho host z Německa, europoslanec Reinhard Bütikofer (skupina Zelených/Evropská svobodná aliance) minulý pátek v Evropském domě v Praze.


“We are not often doing enough, and we are doing it too late” said during a debate about the EU

19.03.2018

The European Union is a community of 28 members states of different ideas, policies and expectations. What ties these countries together? The project of a common Europe that is safe, stable and prosperous, which sometimes comes at the price of hard, negotiated compromises. This is exactly what MEP Luděk Niedermayer (TOP 09/European Peoples Party) and his guest from Germany, MEP Reinhard Bütikofer (Group of the Greens Zelených/ European Free Alliance), talked about last Friday at the European House in Prague.


Pozvánka na debatu - Evropská unie: jak funguje a co nám přináší?

12.03.2018

Česko-německý pohled na společné zájmy v EU s europoslanci Luďkem Niedermayerem a Reinhardem Bütikoferem.


Čínští křesťané a prekérní situace ministerstva vnitra

11.03.2018

Oficiálně je Čínská lidová republika ateistickým státem, nebo chcete-li sekulárním státem (tedy státem, který není vázán na žádnou náboženskou ideologii a současně zaručuje svým občanům svobodu vyznání), stejně jako Česká republika.


Cena Gratias Tibi - Oceňte občanskou aktivitu mladých lidí kolem Vás

22.02.2018

Další roční ceny Gratias Tibi je tu. Již za pár týdnu budu opět mít tu čest se spolupodílet na výběru těch nejlepších projetků roku 2017. Všichni účastníci by si ale nějakou cenu zasloužili!


Pozvánka: Ekonomická situace v EU

06.02.2018

Jak rostou země Evropské unie? Kde má dnešní růst silná a slabá místa? A co to znamená pro Česko? Budou zvažované reformy Evropské hospodářské a měnové unie ku prospěchu Evropanům? A co mohou znamenat pro naši zemi?


Medailonek: Luděk Niedermayer

05.02.2018

Na našem gymnáziu se můžete setkat s mnoha zajímavými osobnostmi, ať už to jsou talentovaní nebo něčím zajímaví studenti, jejich rodiče, naši profesoři nebo rodilí mluvčí. V tomto medailonku vám představujeme tatínka jednoho z našich studentů, kterým je RNDr. Luděk Niedermayer. Rozhovor s ním uskutečnili naši dva studenti Lukáš Niedermayer a Meda Čapková. Tímto za rozhovor velmi děkujeme!


Akční plán Evropské komise chce řešit lepší výběr DPH

29.01.2018

Zhruba 150 mld. EUR ročně chybějící DPH ve veřejných rozpočtech je důvodem snahy evropských politiků najít lépe fungující systém výběru DPH. První změny navrhované v tzv. „VAT Action Plan“ by měly být platné již od roku 2019 a zcela nový systém pro dodávky zboží v rámci EU je plánován na rok 2022.


Hodina kódu chce zasvětit tisíce českých dětí do programování

07.12.2017

Digitální dovednosti Čechů jsou jen na uživatelské úrovni. Za nadprůměrné své znalosti považuje pouze 22 % českých zaměstnanců, kdežto v Evropské unii je to třetina. Začít je potřeba už u těch nejmenších, ale výuka programování v českých školách není systematická. Seznámit děti se základy počítačové logiky a zbavit je strachu z programování má Hodina kódu – celosvětová akce, která bude probíhat v týdnu od 4. prosince i v České republice.


Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupil do TOP 09

30.11.2017

Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupil do TOP 09. Bývalý viceguvernér České národní banky a uznávaný ekonom nově rozšířil řadu osobností, které se rozhodly pro TOP 09. Od voleb podalo přihlášku do strany více než 260 lidí. Niedermayer se stal členem regionální organizace TOP 09 v Praze 2 tento týden.


Niedemayer: Udělám vše pro to, aby hodnoty a názory TOP 09 byly slyšet

25.11.2017

Projev europoslance TOP 09 Luďka Niedermayera na 5. celostátním sněmu TOP 09.


POZVÁNKA: EKOinovační Forum na zámku v Křtinách

20.11.2017

EKOinovační fórum – udržitelné technologie pro budoucnost si klade za cíl akcelerovat nástup moderních řešení do každodenního života.


Postojům a budoucnosti TOP 09 věřím

04.11.2017

Projev europoslance Luďka Niedermayera na sněmu pražské TOP 09.


Úkoly pro fungující stát: Podivný kouř na Lovosicku

19.10.2017

1. Postarat se o to, aby firmy neporušovaly zákony a nevypouštěly do vzduchu nepovolené jedy, které ohrožují zdraví lidí. 2. Rozptýlit podezření, že odpovědí za svobodné, odpovědné, záslužné jednání lidí, kteří se ujmou legitimních zájmů občanů (možná proti zájmů vlivných jedinců), je využití estébáckých postupů, jako je vyslání kontrolorů.


Proč už nelze žádat o voličský průkaz prostřednictvím žádosti opatřené elektronickým podpisem?

16.10.2017

S účinností od 13. dubna 2017 byla vypuštěna možnost zažádat o voličský průkaz v elektronické podobě podepsané uznávaným elektronickým podpisem, a to na základě vyhodnocení rizika, které je spjato s elektronickým podpisem. [1] Proč?


Jaká je budoucnost České republiky z pohledu ekonomů?

20.09.2017

Národní vzdělávací fond (NVF) ve spolupráci s Českým institutem informatiky, robotiky a kybernetiky (CIIRC) Českého vysokého učení technického v Praze dne 19. 9. 2017 uspořádal pokračování úspěšné konference Malé ekonomické fórum – Budoucnost České republiky z pohledu ekonomů.


Šance pro čistou dopravu - elektromobily na vzestupu

19.09.2017

Elektromobilita nabízí řešení, které může zbavit evropskou dopravu závislosti na importu ropy. Neprodukuje emise, je čistá a bez hluku spalovacích motorů. Aby byla naplněna očekávání z čisté elektromobility, musí být splněna podmínka nezávislosti na fosilních palivech i v případě zdroje elektřiny.


Ekonomická soutěž: Kolik stojí české nefinanční podniky "neeuro"?

10.08.2017

Naše ekonomika je silně exportně zaměřená. Roční objem vývozů odpovídá výši 83 % HDP. Zároveň ale mnohé subdodávky pro naše výrobky dovážíme stejně tak jako mnoho zboží a surovin.


Konference: Česká republika v příštích dvaceti letech – vize a cesta k jejímu naplnění

09.08.2017

Národní vzdělávací fond (NVF) pořádá dne 19. září 2017 pokračování úspěšné konference, tentokrát z pohledu ekonomů: Česká republika v příštích dvaceti letech – vize a cesta k jejímu naplnění.


Jak se vytváří dezinformace? Příklad komentáře Alexandra Tomského

22.06.2017

O současné internetové době, kdy vytvořit hoax nebo dezinformaci je otázkou několika kliknutí, bylo na české půdě již napsáno relativně velké množství článků. I přes tuto snahu však dezinformační texty neustále zahlcují internetový prostor.


Soutěž europoslance Luďka Niedermayera do Evropského parlamentu ve Štrasburku

13.06.2017

Vyhrajte zájezd do Evropského parlamentu ve Štrasburku a setkání s europoslancem Luďkem Niedermayerem (TOP 09/STAN). Zájezd se uskuteční 12. až 14. září 2017. Na programu bude vedle prohlídky Evropského parlamentu i návštěva historického města Štrasburk včetně plavby říčním kanálem nebo návštěvy věže katedrály Notre-Dame. Ubytování, cesta i stravování jsou hrazeny organizátorem.


Na městech a regionech v Evropě záleží

30.05.2017

Za významné podpory europoslanců Jaromíra Štětiny a Luďka Niedermayera proběhlo 25. a 26. května v Praze setkání regionálních politiků. Nosnou myšlenkou bylo, že „města a regiony jsou základem společné Evropy“.


Rozpočet ČR a EU: kam směřují (naše) peníze?

13.04.2017

Europoslanec Luděk Niedermayer zve na prezentaci studie "Rozpočty České republiky a Evropské unie v roce 2013".


Perspektiva obnovitelných zdrojů energie

20.03.2017

Luděk Niedermayer vystoupí na energetické konferenci v Třebíči. Speciálním hostem bude i Magda Vášáryová.


Oceňte občanskou aktivitu mladých lidí kolem Vás

14.03.2017

Víte o někom, komu není jedno, jak vypadá život v jeho okolí? Znáte někoho, kdo se aktivně snaží pomáhat a zlepšovat situaci kolem sebe? Oceňte ho tím, že ho nominujete na Cenu Gratias Tibi!


Naučme děti kódovat: celosvětové CoderDojo odstartovalo v České republice

13.03.2017

Praha – Kdo se chce naučit programování, robotiku a ovládání jiných technologií, bude potřebovat hodně peněz? Tak to rozhodně neplatí. V Praze bylo oficiálně představeno celosvětové hnutí bezplatných klubů programování, tzv. CoderDojo. Projekt pro mladé lidi ve věku 7 až 17 let vedené dobrovolníky přivedl do Česka europoslanec a bývalý viceguvernér České národní banky Luděk Niedermayer. Cílem je propojit lidi, kteří už programovat umí, s mladými lidmi, kteří se to teprve naučit chtějí. První hodinu si děti vyzkoušely v prostorách firmy Microsoft.


Postoj vlády k operátorům se zvrhl ve frašku

14.02.2017

Vláda prosazuje vyšší ceny za roaming, ačkoliv EU chce snížit jeho cenu. TOP 09 podporuje dohodu Evropského parlamentu a Komise o snížení roamingových cen.


TOP 09: Úspěšná země – odolná společnost

28.01.2017

TOP 09 je první politickou stranou, která nabízí střednědobou Vizi pro Českou republiku 2030: Úspěšná země – odolná společnost. Číní tak z těchto důvodů:


Niedermayer spouští webové stránky o daních

24.11.2016

Europoslanec a odborník na daňovou legislativu Luděk Niedermayer (TOP 09) spustil webové stránky týkající se daňové problematiky.


Byrokracie a investiční dravci

24.10.2016

Na druhém ročníku projektu Prague Capital Market Summit se v budově České národní banky sešli přední tuzemští finančníci. Nechyběl ani ekonom a europoslanec Luděk Niedermayer.


Znovuobjevená úvaha Václava Havla na téma EU

06.10.2016

Aniž by ji v roce 2006 mohl Václav Havel reflektovat, mohou nám jeho myšlenky připomenout význam a sílu pospolitosti evropských národů.


Evropská unie má být odvážná a aktivní

03.10.2016

Leccos na fungování Evropské unie potřebujeme změnit a je to možné, ale ještě důležitější je občanům vysvětlit, jak "naše Unie" funguje a co jim přináší. A touto cestou postupně zlepšovat veřejný obraz Unie a získat pro její podporu více občanů.


Robert Fico nemá rád demokracii, kritizovalo se v Knihovně Václava Havla

30.05.2016

Mezinárodní projekt Václava Havla Evropské dialogy se dnes ve svém čtvrtém bloku zaměřil na směřování střední Evropy. Hostem byl i europoslanec Luděk Niedermayer.


Boj proti daňovým únikům musí být veden globálně

01.04.2016

Tisková zpráva z debaty na téma Boj proti daňové optimalizaci, která se konala v Evropském domě v Praze dne 31. března 2016.


Jsme si rovni?

28.03.2016

Debata Luďka Niedermayera o rovnosti pohlaví, zrovnoprávnění žen a především o zavedení kvót přináší řadu relevantních argumentů jak na straně pro, tak proti jejich zavedení. Jak na zvláštní opatření prosazující ženy v pracovním životě reagují právě ženy? Proč je jich v politice a byznysu méně?


POZVÁNKA NA DEBATU: Balíček proti daňové optimalizaci: Mají nadnárodní firmy platit daně tam, kde nejvíce vydělávají?

16.03.2016

Debata se koná 31. března od 15 do 17 hodin v Evropském domě, Jungmannova 24, Praha 1. V případě zájmu o účast se prosím registrujte do 29. března 2016 zde nebo emailem na prague@cebre.cz.


Znáte šikovné mladé lidi? Nominujte je na cenu Gratias Tibi

02.03.2016

Studijní cestu do zahraničí od europoslance Luďka Niedermayera a finanční podporu pro svůj projekt získají laureáti ceny Gratias Tibi, která oceňuje občansky aktivní mladé lidi do 30 let. Jestli znáte někoho (nebo jste to vy sami), kdo pomáhá jiným a pozitivně ovlivňuje život ve společnosti, nominujte!


Interpelace českých europoslanců: Jak dál s protiruskými sankcemi a s Řeckem v migrační krizi?

12.02.2016

Interpelace českých europoslanců, organizované think-tankem Evropské hodnoty, proběhly v úterý 9. února 2016 již po šesté. V budově pražské Anglo-americké vysoké školy se sešli tři čeští europoslanci, aby debatovali o dopadu hospodářských sankcí vůči Rusku a jejich prodloužení. Dále se diskutovalo o roli Řecka v migrační krizi a o zajištění kontroly nad vnější hranicí Schengenu.


Luděk Niedermayer navštívil Královehradecký kraj

09.02.2016

Praha, Náchod, Červený Kostelec, Trutnov, Hraedck Králové, Praha. Europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09/STAN) navštívil Královehradecký kraj, kde se setkal se studenty, podnikateli a členy TOP 09.


Interpelace českých europoslanců: Co s protiruskými sankcemi a co s Řeckem v migrační krizi?

05.02.2016

Jaký mají dopad protiruské sankce? A jaká je role Řecka v migrační krizi? I o tom bude diskutovat europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09/STAN) společně s europoslanci Pavlem Svobodou a Ditou Charanzovou v úterý 9. února od 17 hodin na Anglo-americké vysoká škole v Praze.


Národní konvent o EU uspořádal konferenci o přijetí eura

29.01.2016

Národní konvent o Evropské unii uspořádal v pátek 29. ledna 2016 konferenci s názvem Přijetí společné evropské měny v ČR – přínosy a rizika. Akce byla uspořádána ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR a promluvil na ní europoslanec Luděk Niedermayer, předseda vlády Bohuslav Sobotka nebo místopředseda Evropské komise Valdis Dombrovskis.


POZVÁNKA: Debata s Luďkem Niedermayerem

08.01.2016

Zveme Vás na debatu s europoslancem Niedermayerem o Evropské unii v roce 2016 ve čtvrtek 14. ledna od 18.30 do ROH družstevní kavárny na U božích bojovníků 606/3, 130 00 Praha.


Debata o migraci očima dobrovolníků a samotných uprchlíků

08.01.2016

Zdá se, že když máte v úmyslu udělat fotografii, která má migranty nějak pošpinit, tak jí uděláte. Je tedy nutné brát v úvahu, že jedna fotografie bez vysvětlení souvislostí, často může v člověku zachovat milnou představu o skutečnosti. Touha ověřit si fakta, byla hlavní hnací sílou dobrovolníků po uskutečnění jejich cesty na hranici EU.


Problémem je neochota členských států dohodnout se. Každý problém tak unií otřese, myslí si europoslanec Niedermayer

08.12.2015

Na debatě v Ostravské univerzitě hosté představovali své vize o tom, jak vyřešit migrační krizi. Zmínila se horní hranice pro přijetí uprchlíků, ekonomičtí migranti a důležitost integrace. Mezi řečníky byl i europoslanec Luděk Niedermayer.


Jak řešit migrační krizi?

07.12.2015

Ve čtvrtek 3. prosince 2015 se odehrála v budově Přírodovědecké fakulty OU dlouho očekávaná debata na téma Migrační krize a její řešení.


Budoucnost EU: Špičky Evropské lidové strany se sejdou v Praze

04.12.2015

Ve čtvrtek a v pátek 10. a 11. prosince se v Praze sejde širší vedení europoslanců Evropské lidové strany (EPP), největší politické skupiny Evropského parlamentu. Diskutovat budou o budoucnosti Evropské unie a společně připraví programový dokument týkající se rozpočtování zaměřeného na výkon ekonomiky. Největší poslanecká frakce jede do Prahy na pozvání české národní delegace vedené europoslanci Luďkem Niedermayerem (zvolen za TOP 09) a Michaelou Šojdrovou (KDU-ČSL).


Jak dosahovat efektivnosti? Odpoví vám konference

23.11.2015

27. listopadu 2015 se v Praze bude konat 9. ročník mezinárodní odborné konference z cyklu Evropského fóra podnikání. Téma konference je „Efektivnost v soukromém a ve veřejném sektoru". Jejím hostem bude i europoslanec Luděk Niedermayer.


Luděk Niedermayer zahájil "Brněnské neurochirurgické dny"

19.11.2015

Neurochirurgická klinika LF MU a FN Brno pozvala na svůj kongres jako hlavního předřečníka europoslance Luďka Niedermayera.


Elektromobilita: budoucí vývoj energetiky a dopravy

03.11.2015

Dovolujeme si Vás pozvat na večerní seminář věnovaný elektromobilitě, který proběhne dne 5. listopadu v Praze. Akce se koná pod záštitou a za účasti europoslance Luďka Niedermayera a řady domácích expertů.


Beseda Luďka Niedermayera se studenty MU v Brně

02.11.2015

Luděk Niedermayer navštívil své rodné Brno a diskutoval zde se studenty Ekonomicko-správní fakulty.


Je Evropská unie opravdu daleko? Nejen o tom debatoval Luděk Niedermayer s mladými lidmi na víkendovém setkání

27.10.2015

Tři dny, třicet šest účastníků, devět přednášejících. I takový byl předposlední říjnový víkend v Boskovicích v hotelu Pod Zámkem. Ze všech koutů Čech se na něm sešli mladí lidé, které zajímá Evropská unie, politika i osobní názory Luďka Niedermayera. Ten celou akci pořádal a hostil za podpory politické skupiny Evropské lidové strany.


Luděk Niedermayer diskutoval v Táboře o euru

19.10.2015

Na páteční „kávu“ do táborského kulturního domu Střelnice dorazil na besedu poslanec Evropského parlamentu za TOP 09 Luděk Niedermayer. Doprovodili ho poslanec za TOP 09 Zdeněk Bezecný, krajský předseda Tomáš Bouzek a místopředseda Pavel Klíma.


Hypotéky oslavily 20 let na českém trhu konferencí na Žofíně

16.10.2015

Luděk Niedermayer se nemohl zúčastnit konference osobně, a tak promluvil k přítomným alespoň prostřednictvím videozáznamu na téma: Role finančního sektoru v podpoře ekonomiky a poučení z minulých let, jak sektor regulovat. Podle europoslance Niedermayera je důležité, aby banky měly při poskytování úvěrů dostatečné kapitálové zajištění, a to především v období bankovní krize a po krizovém období.


Víkendové setkání s Luďkem Niedermayerem

02.10.2015

Je Evropská unie opravdu daleko? Tuto i další otázky si budeme klást na víkendovém setkání s europoslancem Luďkem Niedermayerem, na které Vás zveme od 23. do 25. 10. 2015 do Boskovic do hotelu Pod Zámkem. Setkání je určeno pro mladé lidi ve věku od 18 do 35 let, které zajímá, co pro nás Evropská unie znamená, a co pro ostatní Evropany představujeme my. Akci pořádáme za podpory naší skupiny v Evropském parlamentu, EPP Group.


Europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) navštívil Českou Třebovou

29.09.2015

„Trávím většinu času mimo republiku, tak se snažím, když je nějaký volný den, vyrazit do měst a setkat se s lidmi, se studenty, a s místními politiky,” říká europoslanec Luděk Niedermayer.


Europoslanec Niedermayer navštívil Orlickoústecko

29.09.2015

Ve čtvrtek 24.9.2015 navštívil Českou Třebovou, Letohrad a Červenou Vodu poslanec EP za TOP 09 RNDr. Luděk Niedermayer. Cílem cesty byl dopravní terminál, debata se studenty a podporovateli, prohlídka domova důchodců a průmyslového podniku. Mluvilo se mj. o potřebě zlepšení dopravní obslužnosti regionu, vzdělávání, evropských hodnotách, kauze Volkswagen i imigraci.


Lídři lídrům - víkendová konference pro regionální politiky TOP 09

26.09.2015

Intenzivní pracovní setkání neformálního charakteru, které proběhlo ve dnech 26. - 27. září ve spolupráci TOPAZ a Klubu Starostů TOP 09 bylo určeno regionální politikům.


Luděk Niedermayer navštívil krajský sněm TOP 09 Vysočina

06.09.2015

Důležitost sněmu podtrhla účast mnoha významných hostů. Promluvil zde 1.místopředseda strany Miroslav Kalousek, místopředsedové Helena Langšádlová a Marek Ženíšek, europoslanec Luděk Niedermayer nebo také předseda pražské TOP 09 Jiří Koubek.


Mezinárodní Letní škola Mladých občanů slaví úspěch

05.08.2015

V pátek proběhla několikahodinová beseda s poslancem Evropského parlamentu Luďkem Niedermayerem. Diskuze se nevyhnula žádnému aktuálnímu tématu, kupříkladu: současné uprchlické situaci, TTIPu a Grexitu. Nejlepší účastník letní školy, Bujar Behramaj, získal možnost absolvování stáže u europoslance Niedermayera.


Mladá generace a konzervativní politika

29.06.2015

Poslední víkend června 2015 proběhla konference určená pro mladé topáky a další mladé podporovatele pod názvem Mladá generace a konzervativní politika. Jejím hostem byl i Luděk Niedermayer.


Návštěva europoslance Niedermayera na Vysočině

28.05.2015

Luděk Niedermayer na Vysočině diskutoval se studenty, setkal se s politiky a navštívil místní zaměstnavatele.


Den otevřených dveří Luďka Niedermayera a Jaromíra Štětiny

15.05.2015

Europoslanec Luděk Niedermayer otevřel svou pražskou kancelář veřejnosti. Chce tak přispět k větší informovanosti o Evropské unii. A říká: "Měli bychom si odvyknout svádět všechno jen na Unii."


TOP 09: Europoslanci pracují pro vás, i v Praze

14.05.2015

Europoslanci Luděk Niedermayer a Jaromír Štětina (TOP 09/STAN) otevřeli své pražské kanceláře veřejnosti. Chtějí tak přispět k větší informovanosti o Evropské unii.


Návštěva Niedermayera v Brně: Vliv europarlamentu po zvolení Junckera roste

05.05.2015

REPORTÁŽ: V jednom z přednáškových sálů Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně se setkal se studenty europoslanec Luděk Niedermayer.


Europoslanec Niedermayer besedoval se studenty SOŠPO

04.05.2015

Na Střední odborné škole podnikání a obchodu v Prostějově přivítali poslance Evropského parlamentu Luďka Niedermayera, bývalého dlouholetého člena bankovní rady a viceguvernéra ČNB.


Seminář pro mladé: Mladí politici, konzervativní hodnoty a Evropa

30.04.2015

Účastníci, kterých bylo přes čtyřicet, se i přes krásný víkend, který měli před sebou, rozhodli raději sdílet své ideje a hodnoty a diskutovat o politických tématech. Rozhodně to ale nebyl ztracený čas.


Energetická konference: O energiích musí jednat Evropa společně

14.11.2014

Europoslanec Luděk Niedermayer debatoval s hosty, které si pozval do Kaiserštejnského paláce v Praze na konferenci o energetice.


EU a USA – spojenci, přátelé, konkurenti

Přednáška Luďka Niedermayera pro Visegradskou letní školu v Krakowě.


O EU a NATO bez mýtů a lží

Rádi bychom Vás pozvali na zajímavou debatu, které se bude účastnit náš eruposlanec Luděk Niedrmayer v Plzni 30. října.