Big_loader_ajax

Výběrové řízení : stáže

Výběrové řízení pro období leden 2024 až duben 2024

(Výběrové řízení bylo ukončeno. )

 

Stáže v Evropském parlamentu

Pro studenty vysokých škol a čerstvé absolventy nabízíme v roce 2024 možnost pracovní stáže v kanceláři poslance Evropského parlamentu v Bruselu.

Nabízíme krátkodobé stáže (cca jeden měsíc dle kalendáře EP) u poslance Evropského parlamentu Luďka Niedermayera, který je do EP zvolen za TOP 09/STAN a působí ve frakci Evropské lidové strany.      

 

Pro koho je stáž určena

Pro ty, kteří mají za to, že pro budoucnost naší země je Evropská unie podstatná a kteří by rádi nahlédli pod pokličku toho, jak EU funguje. Preferujeme studenty, kteří mají ukončený aspoň první rok VŠ studia. Od zájemců očekáváme, že se budou rychle učit způsobu práce v Evropském parlamentu, budou tvořiví, nápadití a pracovat budou nezávisle. Dokáží si stanovit vlastní priority a zajímají se o politický, sociální a duchovní rozvoj společnosti i jednotlivce. Podmínkou absolvování stáže je dobrá znalost anglického nebo francouzského jazyka.

 

Zaměření a motivace

Vzhledem k zaměření práce pana europoslance preferujeme zájemce, kteří mají zájem, rozhled či alespoň nějaké zkušenosti v některé z těchto oblastí:

 • ekonomika

 • energetika

 • ekologie

 • budoucnost Evropské Unie

 • politická komunikace

 

Prosíme, specifikujte Vaši motivaci a Vaše zkušenosti v konkrétní oblasti ve svém motivačním dopise. Přihlášky bez uvedené „oblasti specializace“ nebudou brány v potaz.

Vzhledem k tomu, že náplní Vaší práce bude i tvorba obsahu pro sociální sítě, je výhodou, máte-li zkušenosti s PR, komunikací a sociálními sítěmi. Určitě tuto zkušenost rozveďte ve Vašem motivačním dopise. 

 

Náplň stáže

Stážista se zavazuje pracovat v kanceláři Luďka Niedermayera v Bruselu po dobu trvání stáže, to je 5 dní v týdnu. Po dohodě je možný i výjimečný home office.  Je také možné zúčastnit se plenárního zasedání, které se koná jednou za měsíc ve Štrasburku.

 • Stážista bude spolupracovat s poslancem a jeho asistenty na přípravě dokumentů či projektů a podle pokynů se aktivně a tvořivě účastnit na činnosti Evropského parlamentu, včetně účasti na vybraných jednáních.

 • Během stáže, na základě dohody s poslancem, bude stážista samostatně vypracovávat podklady, ve kterých se bude věnovat tématům souvisejícím s jeho pracovní náplní. 

 • Stážista bude pomáhat týmu s obsahem pro sociální sítě a dílčích úkolech s ní spjatých. 

 • Stážista bude odpovědný za seznámení dalšího nastupujícího stážisty s fungováním Evropského parlamentu. 

 

Stipendium a další podrobnosti

Stážista v průběhu stáže dostává stipendium cca 1 350 eur měsíčně.

Z něj pokryje výdaje spojené s cestováním, ubytováním a stravováním. Cestu, ubytování a stravování si stážista zabezpečuje sám, stejně jako cestovní pojištění. V parlamentu bude mít stážista přístup k intranetu a internetu a bude mít k dispozici pracovní místo. Na stáž je nutné vzít si s sebou vlastní notebook. 

 

Termíny stáže, přihlášky

V rámci přihlášky prosím zašlete: 

 • životopis

 • motivační dopis

 • Link na video, kde uveďte, proč jste si vybrali právě stáž u pana europoslance Niedermayera, a jak vaše dosavadní znalosti a zkušenosti mohou být pro práci pana europoslance přínosné. 

 • V přihlášce také uveďte, pokud jste členem nějaké politické strany, či politické mládežnické organizace. 

Vše zašlete na email: ludek.niedermayer@top09.cz do 10. prosince 2023.

 

Stáž je možné absolvovat v období:

8.1.-9.2.

12.2.-15.3.

18.3.-26.4

V přihlášce, prosím, uveďte preferovaný termín(y) stáže, případně pokud byste mohli kdykoliv. Začátek i konec stáže jsou flexibilní, tzn. je možné je o pár dní posunout dopředu či dozadu.

V případě, že by pan europoslanec Niedermayer v červnových volbách do EP  obhájil  svůj mandát, budeme hledat stážisty na termíny od září do prosince. Pokud byste měli zájem i o tyto termíny, uveďte to také do přihlášky.

Od února do konce května budeme posilovat pražský tým i o "lokálního" stážistu/ku. Pokud byste měli zájem i o stáž v Praze, uveďte to v příhlášce. Podmínky stáže bychom s vámi pak sdíleli během ledna.