Big_loader_ajax

Má práce

Vítejte v sekci Má práce. V sekci Z médií jsou zařazeny aktuální články o mé práci. Informace o mé činnosti europoslance v Bruselu a Štrasburku včetně tiskových zpráv najdete pod záložkou Co se děje v Evropském parlamentu. Mou účast na domácích konferencích a projektech shrnuje Mé působení v České republice. Osobní komentáře a názory si můžete přečíst pod Mé názory. V O EU a ČR v ní naleznete důležité informace o našem členství v Evropské unii. V poslední sekci jsou k nahlédnutí prezentace o problematikách, kterým se věnuji.


REPORTÁŽ: Děti se v Mostě učí programovat. Funguje zde CoderDojo klub

15.05.2018

Dopředu získávám stručné informace: CoderDojo je celosvětové hnutí založené na programovacích klubech pro mladé. V těchto klubech se děti a mladí lidé učí za pomocí mentorů vzdělaných v oblasti IT, jak například postavit webové stránky, vytvořit mobilní aplikaci nebo naprogramovat počítačovou hru. Jako bonus získávají schopnost spolupráce a sociální interakce.


Babiš chce mít u peněz z EU volnou ruku. Proč před tím Niedermayer varuje?

05.05.2018

Dejte nám méně, ale větší svobodu při čerpání. To chce v rámci jednání o rozpočtu EU pro další období prosadit premiér v demisi Andrej Babiš (ANO). Zdánlivě výhodná myšlenka může mít ale podle europoslance Luďka Niedermayera (TOP 09 a STAN) háček.


Česká ekonomika má nedostatek pracovních sil

02.05.2018

"Já si trochu kladu otázku, zdali bychom si neměli v České republice začít zvykat, že pokud chceme, aby naše země prosperovala a byla bohatou zemí, že musíme lépe odměňovat cenu práce," říká europoslanec Luděk Niedermayer.


Vysvětlení mého hlasování z 16. - 19. dubna

30.04.2018

Pro co jsem hlasoval na dubnovém plenárním zasedání?


Shrnutí plenárního zasedání: Budoucnost očima Macrona, oběhové hospodářství i pozvání Marka Zuckerberga

24.04.2018

Od 16. do 19. dubna se ve Štrasburku uskutečnilo plenární zasedání Evropského parlamentu. Mezi jeho hlavní body jednání patřila diskuze o budoucnosti Evropy, během které před poslanci Parlamentu vystoupil francouzský prezident Emmanuel Macron, otázka termínu příštích evropských voleb, oběhové hospodářství a dále problematika snižování emisí a plnění Pařížské dohody.


Evropský parlament vyzval ke zvýšení ochrany novinářů v Evropské unii

19.04.2018

Vražda slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové rezonuje i na evropské půdě. V reakci na ni dnes europoslanci přijali návrh "usnesení o ochraně investigativních novinářů v Evropě".


Brexit se blíží a výhody plynoucí z něj se Británii vzdalují

20.03.2018

Během své stáže v Evropském parlamentu jsem měla příležitost zúčastnit se debat o vývoji brexitu, za což jsem velmi vděčná. Ještě vděčnější jsem však za to, že jsem celou situaci sledovala z bezpečnější strany břehu vzhledem k tomu, jak obtížné je nalézt opravdové výhody, které by pro Británii z odstoupení z EU měly plynout.


Brexit: Jak obtížné bude přechodné období pro Brity a proč?

26.02.2018

Jednání o brexitu dospěla do druhé fáze, a proto se nyní intenzivně hovoří o tzv. přechodném období („Transition Period“). Britská strana preferuje pojem „implementační fáze“, která má britským podnikům umožnit, aby se připravily na nová opatření po vystoupení z EU.


Brexit aneb 750+1 nových smluv...

21.02.2018

Brexit znamená, že Spojené království bude muset znovu vyjednat zhruba 750 mezinárodních smluv, které se na UK vztahují dnes prostřednictvím smluv uzavřených ve prospěch svých členů Unií. Jsou to třeba smlouvy o letecké dopravě nebo využití atomové energie.


Niedermayer (TOP 09): Opustit EU by bylo jako vyměnit novou škodovku za žigulíka

10.05.2018

Poslanec Evropského parlamentu Luděk Niedermayer na pozvání mládežnické organizace TOP tým Plzeň ve čtvrtek zavítal na návštěvu do Plzeňského kraje. Během dne si stihl prohlédnout unikátní environmentální centrum v obci Krsy, setkat se se členy TOP 09 a v podvečer pohovořit o možných dopadech Czexitu.


VIDEO: Regulace v emobilitě musí být rozumné, jen tak se umožní prosazení moderních technologií

09.05.2018

Videozáznam debaty o elektromobilitě s Luďkem Niedermayerem.


Celosvětové CoderDojo slaví v Česku první narozeniny. Dobrovolníci už učí více než 100 dětí

27.04.2018

CoderDojo v České republice slaví úspěchy. Během prvního roku se podařilo založit po celé republice devět funkčních klubů, které navštěvuje přes 100 budoucích programátorů a programátorek. Projekt, který je založený na práci dobrovolníků, do Česka přivedl europoslanec a bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer (TOP 09).


Potraviny jen pro nás?

30.04.2018

Co může a co nemůže vyřešit Brusel u „dvojí kvality potravin“.


Vítězství Fideszu jako nesnadné hledání rovnováhy

17.04.2018

Výsledky národních parlamentních voleb jsou v Evropském parlamentu celkem důležité téma k diskusi. Jejich výsledek určuje zástupce „volební země“ v Radě a dává nahlédnout do toho, jak se může ve volbách evropských změnit složení Evropského parlamentu.


70. výročí převzetí moci v Československu

28.02.2018

Na dnešním zasedání si poslanci Evropské lidové strany připomněli smutné 70. výročí převzetí moci v Československu. Luděk Niedermayer, vystoupil jako předseda české národní delegace a shrnul události "Vítězného února" a jejich důsledky.


Jak se vyvíjí návrh nového víceletého finančního rámce EU?

25.04.2018

Britský list FT přinesl zprávu ze zákulisí příprav nového finančního rámce na období 2021-2027. Podle ní Komise chystá zásadní změny v podmínkách čerpání strukturálních fondů určených na vyrovnávání ekonomických rozdílů v EU. Důsledkem těchto změn by patrně bylo přesměrování části prostředků - které dle stávajících pravidel založených na jediném kritériu HDP směrovaly hlavně do nových členů Unie (neb jejich HDP za ostatními stále zaostává) - „někam jinam“.


Další festival nepřesností: Brusel prý bude vyvlastňovat e-shopy

27.03.2018

Parlamentní listy minulý týden zveřejnily značně znepokojující článek s názvem „EU může znárodňovat, prosadila to Jourová. Nejde o vtip.“. Článek pojednává o údajných negativních dopadech nového nařízení 2017/2394 o spolupráci mezi vnitrostátními orgány příslušnými pro vymáhání dodržování právních předpisů na ochranu zájmů spotřebitelů.


Boj měst proti změně klimatu

19.03.2018

Změna klimatu je jedním z největších globálních problémů. Odborné názory i vědecké studie se shodují, že jde pravděpodobně o největších výzvu, které musí moderní společnost čelit. Na konferenci OSN o změně klimatu, která se konala v prosinci 2015 v Paříži, se smluvní strany z celého světa dohodly omezit globální oteplování na výrazně méně než 2 ºC ve srovnání s úrovní před průmyslovou revolucí.