Big_loader_ajax

Má práce

Vítejte v sekci Má práce. V sekci Z médií jsou zařazeny aktuální články o mé práci. Informace o mé činnosti europoslance v Bruselu a Štrasburku včetně tiskových zpráv najdete pod záložkou Co se děje v Evropském parlamentu. Mou účast na domácích konferencích a projektech shrnuje Mé působení v České republice. Protože dění kolem brexitu nás provází již několik let, můžete si novinky z vyjednávání přečíst v samostatné sekci brexit. Osobní komentáře a názory si můžete přečíst pod Mé názory. V O EU a ČR v ní naleznete důležité informace o našem členství v Evropské unii. V poslední sekci jsou k nahlédnutí prezentace o problematikách, kterým se věnuji.


Britští europoslanci žijí v nejistotě. „Je to noční můra,“ hodnotí odkládaný brexit jeden z nich

11.11.2019

Zatímco ve Velké Británii běží naplno předvolební kampaň, z Bruselu ji bedlivě sledují poslední britští zákonodárci v Evropském parlamentu. Právě výsledek předčasných britských voleb může dát jasnější pohled na to, kdy nakonec nastane brexit a kdy tito europoslanci opustí belgickou metropoli.


Kdo zaplatí večeři

10.11.2019

Babiš chce z Unie víc peněz, ale hledání sponzorů se komplikuje.


České vládě se podařilo prosadit Evropě nová pravidla pro platby DPH

08.11.2019

Přepis rozhovoru Luďka Niedermayera pro ČRo Radiožurnál.


Vysvětlení vybraných bodů plenárního zasedání 21.-24.10.2019

05.12.2019

Jak a proč jsem hlasoval na říjnovém plenárním zasedání?


Pozvánka na debatu: "Třicet let poté: jak naše země vzkvétá?"

06.11.2019

Slavnostní večer pořádaný europoslancem Luďkem Niedermayerem k oslavě třiceti let od sametové revoluce v bruselském kulturním centru BOZAR.


Kontroverzia ohľadne Ochrany nášho európskeho spôsobu života

28.10.2019

Po tom, čo novozvolená predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová zverejnila agendu svojho úradu pre nasledujúce funkčné obdobie, v médiách a medzi poslancami sa rozpútala diskusia ohľadne názvu portfólia Ochrana nášho európskeho spôsobu života. Toto portfólio bolo zverené nominovanému gréckemu komisárovi Margaritisovi Schinasovi. Čo sa kritikom na názve tejto časti programu novej Komisie nepozdáva?


Tip na čtvrtek 31. října: Evropské výzvy současnosti

31.10.2019

Jaká je Evropská unie a proč vznikla? Je lepší být uvnitř, nebo mimo ni? V besedě Evropské výzvy současnosti se pokusí na otázky okolo Evropské unie odpovědět.


Jaká je budoucnost EU? Diskuze Evropské výzvy současnosti hledá odpověď

15.10.2019

Jaká je Evropská unie a proč vznikla? Je lepší být uvnitř, nebo mimo ni? V besedě Evropské výzvy současnosti se pokusí na otázky okolo Evropské unie odpovědět.


Investice do solární střechy se může bytovce vrátit za čtyři roky. Jejich rozšíření ale brání nepřející legislativa

07.10.2019

Využití elektřiny vyrobené z vlastních střešních solárních panelů se stává stále více dostupnějším řešením. Jejich instalace rostou v Česku zejména na rodinných domech.


Niedermayer: O jednom hladkém slyšení v Bruselu...

11.10.2019

Žádné slyšení kandidáta na post komisaře, jehož úspěšné absolvování je podmínkou pro „získání práce“, není bez chyb. Tři hodiny v lavici čelit 25 otázkám od poslanců většinou z konkurenčních stran je stres. O to větší, o co širší je portfolio komisaře.


O pokutách za autoemise příští rok a o tom, co limit „95“ může přinést

10.10.2019

V příštím roce začne platit unijní limit na průměrné emise CO2 osobních aut ve výší 95g na km. Byl výsledkem jednání zástupců členských zemí Unie, expertů a automobilového průmyslu, a nastaven v roce 2013.


Tragédie na silnici

26.09.2019

Ne, nebudu psát o nehodě na silnici do Špindlerova mlýna, kde zřejmě nebezpečná jízda jednoho řidiče zabila řidiče jiného.


Príprava zasadania Európskej rady v dňoch 17. – 18. 10. 2019

14.10.2019

Poznámky zostavené na základe príspevkov Jean-Claude Junckera a Tytti Tuppurainen na plenárnom zasadaní v Bruseli dňa 9.10.2019.


Projev Grety Thunberg před světovými vůdci na summitu OSN

27.09.2019

Český překlad projevu Grety Thunberg z pondělí 23. září.


Jak kvůli vlastním chybám ztrácíme evropské dotace

03.09.2019

V poslední době se objevilo několik informací dokumentujících nedobrý způsob zacházení s tzv. eurodotacemi na MPO.


Odklad na říjen?

18.04.2019

Tenhle měsíc už Británie neměla být členem Evropské unie. Někteří z neustálých odkladů radost nemají, dalším naopak přináší naději, že se žádný Brexit nakonec ani nemusí uskutečnit.


Nebezpečné manévry v Londýně

06.03.2019

Sledování vývoje v Londýně kolem brexitu by bylo "zajímavé", kdyby nešlo o tolik. Takto z manévru té či oné skupiny jde trochu děs.


Brexit: Londýn jede dál

26.02.2019

Proti ochotě premiérky hrát poker nebo její sveřeposti (či obojímu zároveň) se postavila jasná většina členů jejího kabinetu.