Big_loader_ajax

Má práce

Vítejte v sekci Má práce. V sekci Z médií jsou zařazeny aktuální články o mé práci. Informace o mé činnosti europoslance v Bruselu a Štrasburku včetně tiskových zpráv najdete pod záložkou Co se děje v Evropském parlamentu. Mou účast na domácích konferencích a projektech shrnuje Mé působení v České republice. Osobní komentáře a názory si můžete přečíst pod Mé názory. V O EU a ČR v ní naleznete důležité informace o našem členství v Evropské unii. V poslední sekci jsou k nahlédnutí prezentace o problematikách, kterým se věnuji.


Niedermayer: Rozhodnutí o nových jaderných blocích bychom měli odložit

17.09.2018

Rozhodnutí o výstavbě nových jaderných bloků se dále odkládá, zatím do konce tohoto roku. Zároveň se diskuse vyostřuje, zejména v souvislosti se sílícími úvahami vlády zvolit pro výstavbu formu mezivládní dohody, nejspíš s Ruskem. Podle europoslance Luďka Niedermayera (TOP 09), někdejšího viceguvernéra ČNB, nyní ale není vhodná doba rozhodovat o takové nákladné a riskantní investici.


Europoslanec Niedermayer: Jsem rád, že se tolik českých europoslanců postavilo za evropské hodnoty. Ti zbylí by měli vysvětlovat, o co jim jde

15.09.2018

PŮLNOČNÍ ROZHOVOR „Pokud se řízení proti Maďarsku bude vést, není to řízení proti maďarským lidem, ale kvůli vládě, která si počíná způsobem, o kterém existují pochyby, jestli se vejde do hodnotového spektra, na kterém Evropská unie stojí,“ říká o středečním hlasování v Evropském parlamentu, které doporučilo Evropské komisi zahájit řízení proti Maďarsku kvůli ohrožení hodnot Evropské unie, europoslanec za TOP 09 Luděk Niedermayer. Je přesvědčen, že České republice nic podobného jako Maďarsku a Polsku nehrozí, protože podle něj v této situaci nejsme a ani tímto směrem nesměřujeme.


Niedermayer: Problém jednoho může být problémem všech

14.09.2018

Před deseti lety se zdánlivě srozumitelná finanční krize prostřednictvím krize důvěry a očekávání přetvořila ve vážnou krizi ekonomickou. A ve hře nebylo jen to, kdo ztráty způsobené chamtivostí a nekompetencí investorů a agresivitou finančníků zaplatí, ale problémy mnohem větší.


Minimální standardy pro menšiny v EU

20.09.2018

Tam kde je vůle, tam je i cíl


První týden v Evropském parlamentu v Bruselu

20.09.2018

První dojmy stážistky Adriany Trejtnarové.


Čl. 13 a princip "spolupráce v dobré víře"

17.09.2018

Nejdůležitější citace z čl. 13 směrnice o autorském právu na jednotném digitálním trhu je asi tato “členské státy zajistí, aby poskytovatelé služeb pro sdílení obsahu online spolupracovali s nositeli práv v dobré víře, tak aby v rámci svých služeb nezpřístupňovali díla chráněná autorským právem nebo jiné předměty ochrany, pro něž nebylo vydáno povolení.”


Že by přece?

13.09.2018

Ti, co sledují trable na politické scéně Spojeného království, jsou jistě trochu překvapeni tím, že tvrdý, chaosu plný Brexit není jediná možnost. Což by bylo dobře. V pondělí, za zavřenými dveřmi, jsme o tom mluvili s ministrem tamní vlády, a v úterý, na naší obvyklé schůzce "ve dvou", mi to potvrdil nás vyjednavač Michel Barnier.


Natvrdo, či naměkko?

10.07.2018

Dva hlavní zastánci "hard" Brexitu odstoupili ze svých funkcí ani ne 9 měsíců před ohlášeným odchodem Velké Británie z Evropské unie.


Brexit se blíží a výhody plynoucí z něj se Británii vzdalují

20.03.2018

Během své stáže v Evropském parlamentu jsem měla příležitost zúčastnit se debat o vývoji brexitu, za což jsem velmi vděčná. Ještě vděčnější jsem však za to, že jsem celou situaci sledovala z bezpečnější strany břehu vzhledem k tomu, jak obtížné je nalézt opravdové výhody, které by pro Británii z odstoupení z EU měly plynout.


Europoslanec Luděk Niedermayer debatoval ve Vysokém Mýtě

04.06.2018

Ochrana osobních údajů, ekonomika, falešné zprávy, Brexit, migrace – témata, o kterých se v pátek 1.6.2018 debatovalo na klubové scéně M-klubu Vysoké Mýto.


Niedermayer (TOP 09): Opustit EU by bylo jako vyměnit novou škodovku za žigulíka

10.05.2018

Poslanec Evropského parlamentu Luděk Niedermayer na pozvání mládežnické organizace TOP tým Plzeň ve čtvrtek zavítal na návštěvu do Plzeňského kraje. Během dne si stihl prohlédnout unikátní environmentální centrum v obci Krsy, setkat se se členy TOP 09 a v podvečer pohovořit o možných dopadech Czexitu.


VIDEO: Regulace v emobilitě musí být rozumné, jen tak se umožní prosazení moderních technologií

09.05.2018

Videozáznam debaty o elektromobilitě s Luďkem Niedermayerem.


K maďarskému hlasování

21.09.2018

V kyberprostoru už opět běhají příspěvky na téma, kdo je vlastizrádce a kolaborant. Důvodem je hlasování, v němž Evropský parlament vyzývá Radu, aby rozhodla o tom, že v Maďarsku existuje vážné nebezpečí porušení základních hodnot EU.


Reakce Luďka Niedermayera na článek v magazínu Echo o amerických mercedesech a BMV v Evropě

10.08.2018

Na webu Echo jsem si všiml zajímavého článku na téma “otevření obchodu s auty mezi EU a USA nemusí být všemi vítané”. Považuji to za velmi zajímavé, již také proto, že snížení tarifních (cla) a netarifních (rozdílné požadavky třeba na bezpečnost či vybavení) nejen na auta byly předmětem jednání o “velké smlouvě” mezi EU a USA (TTIP), kterou president Trump “poslal k ledu”.


Reakce Luďka Niedermayera na komentář "Cvičené opice v parlamentu" od Václava Klause ml.

04.07.2018

Poslanec Václav Klaus má asi za to, že všichni kromě něho jsou v parlamentu opice ovládané temným Bruselem a on jediný tuto strašnou situaci prohlédl a bije na poplach.


Zahraniční obchod EU ve světle "Trumpovského" způsobu uvažování

17.09.2018

Přicházející generace ekonomů, mezi které se autor tohoto textu také počítá, vyrostla na učebnici Gregory Mankiwa Principles of Macroeconomics. Autor zde jako jeden z deseti pilířů ekonomie uvádí “Trade Can Make Everyone Better Off“, čili „Obchod může být pro každého výhodný“.


Opravdu je Česká republika solidární v rámci EU "jinak"?

14.09.2018

Kolikrát z úst představitelů našeho státu zaznělo, že Česká republika nebude pomáhat zemím postiženým uprchlickou krizí tak, že s částí uprchlíků zahájí azylové řízení a že nepřevezmeme ani jednoho uprchlíka, stůj co stůj Jednoduše prý proto, že jsme už tak dost solidární s chudými zeměmi a pomáháme především v zemích, odkud uprchlíci pochází. Spočítat se mi to, přiznám se, nepovedlo.


Globální pakt o migraci a maďarské proti/argumenty

19.07.2018

V globalizovaném světě přirozeně narůstá nutnost hledat globální řešení různých problémů, které se ve větší či menší míře týkají všech. Jedním z nich je i nelegální migrace. Proto byl na půdě OSN zahájen proces, který v uplynulých dnech vyústil v předběžné přijetí Globálního paktu o bezpečné, řízené a legální migraci, dokumentu, který se snaží přinést globální odpověď na komplexní problematiku migrace.