Big_loader_ajax

Má práce

Vítejte v sekci Má práce. V sekci Z médií jsou zařazeny aktuální články o mé práci. Informace o mé činnosti europoslance v Bruselu a Štrasburku včetně tiskových zpráv najdete pod záložkou Co se děje v Evropském parlamentu. Mou účast na domácích konferencích a projektech shrnuje Mé působení v České republice. Osobní komentáře a názory si můžete přečíst pod Mé názory. V O EU a ČR v ní naleznete důležité informace o našem členství v Evropské unii. V poslední sekci jsou k nahlédnutí prezentace o problematikách, kterým se věnuji.


Poslat peníze za hranice? Drahý špás

08.02.2018

Banky si za zahraniční platby řeknou o stovky. A to i do sousedních zemí. Unie chystá změny.


Skončí střídání letního a zimního času? Rizika a přínosy má vyhodnotit Evropská komise

08.02.2018

Poslanci Evropského parlamentu vyzvali Evropskou komisi, aby vyhodnotila přínosy a rizika střídání letního a zimního času a případně navrhla zrušení změny času. Čtvrteční hlasování bylo reakcí na občanské iniciativy a petice, které argumentují možnými negativními dopady změn zejména na zdraví. Případné rozhodnutí o zrušení či zachování střídání času se podle europoslanců musí vztahovat na všechny členské státy.


Evropský parlament odvolal z funkce Ryszarda Czarneckého. Normální a rozumné rozhodnutí, říká Niedermayer

08.02.2018

Evropský parlament zbavil funkce jednoho ze svých místopředsedů, polského poslance Ryszarda Czarneckého, který svou polskou kolegyni který svou polskou kolegyni přirovnal k vyděračům a udavačům v období nacismu. Pro jeho odvolání se vyslovilo 447 poslanců, zapotřebí bylo 376 hlasů. Čeští europoslanci na jeho konec ve funkci zareagovali velmi odlišně.


Plenární zasedání EP: 5.- 8. února ve Štrasburku

05.02.2018

Jaké jsou hlavní události tohoto týdne ve Štrasburku?


Evropská DPH: Stejná pravidla pro všechny

05.02.2018

Europoslanci dnes s Evropskou komisí prodiskutují tři nové návrhy na modernizaci systému odvodu DPH v rámci EU. Jejich cílem je zlepšit výběr této pro národní rozpočty klíčové daně a usnadnit plnění daňové povinnosti zejména pro malé a střední firmy.


Výsledky plenárního zasedání z 15. až 18. ledna

25.01.2018

Pro co jsem hlasoval na prvním letošním plenárním zasedání?


Brexit + 2

30.01.2018

Právě tímto problémem jsme se v minulých týdnech zabývali. A došli ke stejnému výsledku, jaký zástupci zemí snadno a rychle potvrdili. O co jde:


Větší či menší škody...

18.01.2018

... přinese Brexit, podle toho, jak rychle Londýn pochopí, co je ve hře.


Europoslanci zdůraznili, že nejtěžší část rozhovorů vyjednavače ještě čeká

16.01.2018

Poslanci diskutovali s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem a šéfem Evropské komise Jeanem-Claudem Junckerem o závěrech prosincového zasedání lídrů členských zemí, které bylo věnováno mimo jiné i pokroku v jednáních o brexitu.


Pozvánka: Ekonomická situace v EU

06.02.2018

Jak rostou země Evropské unie? Kde má dnešní růst silná a slabá místa? A co to znamená pro Česko? Budou zvažované reformy Evropské hospodářské a měnové unie ku prospěchu Evropanům? A co mohou znamenat pro naši zemi?


Medailonek: Luděk Niedermayer

05.02.2018

Na našem gymnáziu se můžete setkat s mnoha zajímavými osobnostmi, ať už to jsou talentovaní nebo něčím zajímaví studenti, jejich rodiče, naši profesoři nebo rodilí mluvčí. V tomto medailonku vám představujeme tatínka jednoho z našich studentů, kterým je RNDr. Luděk Niedermayer. Rozhovor s ním uskutečnili naši dva studenti Lukáš Niedermayer a Meda Čapková. Tímto za rozhovor velmi děkujeme!


Akční plán Evropské komise chce řešit lepší výběr DPH

29.01.2018

Zhruba 150 mld. EUR ročně chybějící DPH ve veřejných rozpočtech je důvodem snahy evropských politiků najít lépe fungující systém výběru DPH. První změny navrhované v tzv. „VAT Action Plan“ by měly být platné již od roku 2019 a zcela nový systém pro dodávky zboží v rámci EU je plánován na rok 2022.


Reakce na článek o energetické náročnosti budov

05.12.2017

Je fajn, že server iDNES.cz informuje o evropské směrnici o energetické náročnosti budov, ale bohužel tak činí dosti nepřesným způsobem.


O Katalánsku, referendu, španělské ústavě i roli EU

07.11.2017

Otázky a odpovědi na to, co se nejčastěji řeší kolem samostatnosti Katalánska.


Naše zájmy v EU 2. – "O proporcionalitě"

06.09.2017

Zatímco „boj o Evropský orgán pro bankovnictví (EBA)“ pro mne představuje pomyslnou třešničku na dortu, i když chutnou (nejde jen o prestiž, ale hlavně o tisíce lidí, kteří tam jezdí, a know-how, které by přitahovala), druhé z témat je sice poněkud přízemní, ale asi pro nás významnější.


„Nejhorší je, že učí děti.“

07.02.2018

V den druhého kola prezidentských voleb jsem po letech vstoupila na půdu své alma mater. Té, která mi dala slušný základ znalosti ekonomie orientované Friedmanovským a Hayekovským směrem, umožnila studium v zahraničí na renomovaném institutu veřejné správy a skvěle mě připravila pro kariéru ve správě Evropské unie.


Evropa na cestě k citlivému řešení Fake News?

01.02.2018

Po volbě prezidenta v naší společnosti rezonuje hned několik námětů k zamyšlení. Za všechny jmenujme to, jakým způsobem se k lidem dostávají informace, jak a proč jim věří a zda si je ověřují.


Zásady Evropského pilíře sociálních práv

19.01.2018

Dvacet principů, podle kterých by měla být formulována budoucí evropská sociální politika. To je Evropský pilíř sociálních práv. Dokument je souborem doporučení, právní závaznost tedy nemá.