Big_loader_ajax

Má práce

Vítejte v sekci Má práce. V sekci Z médií jsou zařazeny aktuální články o mé práci. Informace o mé činnosti europoslance v Bruselu a Štrasburku včetně tiskových zpráv najdete pod záložkou Co se děje v Evropském parlamentu. Mou účast na domácích konferencích a projektech shrnuje Mé působení v České republice. Osobní komentáře a názory si můžete přečíst pod Mé názory. V O EU a ČR v ní naleznete důležité informace o našem členství v Evropské unii. V poslední sekci jsou k nahlédnutí prezentace o problematikách, kterým se věnuji.


Merkelová je pro vznik společné evropské armády, spěchat s ní ale nechce. Státy EU by podle ní měly místo hádek ukázat vzájemnou toleranci

14.11.2018

Přestaňte ohrožovat právní stát, vyzvala německá kancléřka Angela Merkelová Poláky a Maďary. Ve svém projevu v Evropském parlamentu ve Štrasburku sice žádnou zemi konkrétně nejmenovala, bylo ale evidentní, že má na mysli právě Varšavu a Budapešť.


Merkelová: Buďte solidární!

14.11.2018

Přestaňte ohrožovat právní stát, vyzvala německá kancléřka Angela Merkelová Poláky a Maďary. V projevu na půdě Evropského parlamentu ve Štrasburku sice žádnou zemi nejmenovala, bylo ale evidentní, že má na mysli právě tyto dvě.


Volání do ciziny už nebude stát „majlant“. Europoslanci nastavili operátorům cenový strop

14.11.2018

Evropský parlament dnes ve Štrasburku potvrdil nová pravidla pro telekomunikace, která zavádějí cenový strop pro přeshraniční hovory v rámci EU. Balíček opatření začne platit od poloviny května příštího roku a volání z Česka do jiné země v EU nebude od té doby vyšší než 6 korun za minutu. Cena SMS by se měla pohybovat maximálně kolem 1,50 Kč.


Nedůvěra vlád států EU brzdí reformy daňového systému

14.11.2018

Štrasburk – V EU byla v posledních pěti letech přijata řada zásadních opatření v boji s daňovými úniky a s praním peněz a návrhy dalších klíčových reforem jsou na jednacím stole. Omezená vůle členských států hledat shodu na potřebných změnách a překonat nedůvěru mezi národními institucemi však blokuje potřebný pokrok v této oblasti. To popisuje závěrečná zpráva, kterou pro výbor Evropského parlamentu pro finanční trestné činy a daňové úniky (TAX3) připravil Luděk Niedermayer (TOP 09).


Nepřesnosti ohledně návrhu směrnice o pojištění odpovědnosti motorových vozidel

13.11.2018

Reakce na článek "EU potichu zavedla nařízení, které může zničit všechny automobilové závody" (www.autoforum.cz, 6.11.2018).


Plenární zasedání ve Štrasburku: 12. až 15. listopadu

12.11.2018

Jaké jsou hlavní body listopadového plenárního zasedání?


Že by přece?

13.09.2018

Ti, co sledují trable na politické scéně Spojeného království, jsou jistě trochu překvapeni tím, že tvrdý, chaosu plný Brexit není jediná možnost. Což by bylo dobře. V pondělí, za zavřenými dveřmi, jsme o tom mluvili s ministrem tamní vlády, a v úterý, na naší obvyklé schůzce "ve dvou", mi to potvrdil nás vyjednavač Michel Barnier.


Natvrdo, či naměkko?

10.07.2018

Dva hlavní zastánci "hard" Brexitu odstoupili ze svých funkcí ani ne 9 měsíců před ohlášeným odchodem Velké Británie z Evropské unie.


Brexit se blíží a výhody plynoucí z něj se Británii vzdalují

20.03.2018

Během své stáže v Evropském parlamentu jsem měla příležitost zúčastnit se debat o vývoji brexitu, za což jsem velmi vděčná. Ještě vděčnější jsem však za to, že jsem celou situaci sledovala z bezpečnější strany břehu vzhledem k tomu, jak obtížné je nalézt opravdové výhody, které by pro Británii z odstoupení z EU měly plynout.


Nastane Konec doby plastové? Dozvíte se 16. listopadu v Brně

05.11.2018

Plasty jsou tématem letošního roku. Na boj proti plastovému znečištění oceánů vyplouvají inovativní řešení a i firmy v Česku se hlásí k hledání náhrad za jednorázové výrobky z umělé hmoty. Bude nám tedy stačit přestat používat plastová brčka a igelitky, nebo musíme udělat nejen v Evropě víc?


Jak je to doopravdy se státním zlatým pokladem...

02.11.2018

Od čtenáře Parlamentních listů jsem dostal zajímavou otázku, která zněla: "Je pravda, že jste, jako kdysi viceguvernér ČNB souhlasil s rozprodejem státního zlatého pokladu? Pokud ano, proč?". Níže tedy má odověď na to, jak to bylo a jak je s českým zlatem.


Nízkouhlíková revoluce: Budoucnost zelené energie

23.10.2018

Pozvánka na debatu ve čtvrtek 22. listopadu v Praze.


K maďarskému hlasování

21.09.2018

V kyberprostoru už opět běhají příspěvky na téma, kdo je vlastizrádce a kolaborant. Důvodem je hlasování, v němž Evropský parlament vyzývá Radu, aby rozhodla o tom, že v Maďarsku existuje vážné nebezpečí porušení základních hodnot EU.


Reakce Luďka Niedermayera na článek v magazínu Echo o amerických mercedesech a BMV v Evropě

10.08.2018

Na webu Echo jsem si všiml zajímavého článku na téma “otevření obchodu s auty mezi EU a USA nemusí být všemi vítané”. Považuji to za velmi zajímavé, již také proto, že snížení tarifních (cla) a netarifních (rozdílné požadavky třeba na bezpečnost či vybavení) nejen na auta byly předmětem jednání o “velké smlouvě” mezi EU a USA (TTIP), kterou president Trump “poslal k ledu”.


Reakce Luďka Niedermayera na komentář "Cvičené opice v parlamentu" od Václava Klause ml.

04.07.2018

Poslanec Václav Klaus má asi za to, že všichni kromě něho jsou v parlamentu opice ovládané temným Bruselem a on jediný tuto strašnou situaci prohlédl a bije na poplach.


Jak dosáhnout obnovení kapitálových toků v rámci eurozóny?

30.10.2018

Během let 2000-2010 se Evropská unie těšila rostoucímu objemu toku kapitálu v eurozóně. Většina tohoto objemu měla původ v mezibankovním financování do nemovitostních bublin či budování infrastruktury v zemích jižní Evropy.


Plné využití potenciálu měnové unie: bez reforem to nepůjde

25.10.2018

V tomto článku jsou shrnuty výstupy z neformálního setkání ekonomů a veřejných činitelů v rámci Rady pro hospodářské a finanční věci (ECOFIN), které se konalo ve Vídni ve dnech 7. až 8.září. Na tomto setkání byla diskutována budoucnost eurozóny v kontextu ekonomického vývoje posledního desetiletí včetně možných podob reforem, které by mohly posunout eurozónu vpřed.


Nová NAFTA

23.10.2018

V pondělí 1. 10. byla oficiálně dokončena jednání o nové obchodní dohodě mezi USA, Kanadou a Mexikem, původně zvané NAFTA („North American Free Trade Agreement“).