Big_loader_ajax

Má práce

Vítejte v sekci Má práce. V sekci Z médií jsou zařazeny aktuální články o mé práci. Informace o mé činnosti europoslance v Bruselu a Štrasburku včetně tiskových zpráv najdete pod záložkou Co se děje v Evropském parlamentu. Mou účast na domácích konferencích a projektech shrnuje Mé působení v České republice. Osobní komentáře a názory si můžete přečíst pod Mé názory. V O EU a ČR v ní naleznete důležité informace o našem členství v Evropské unii. V poslední sekci jsou k nahlédnutí prezentace o problematikách, kterým se věnuji.


Cla na ocel

19.07.2018

Přepsaný rozhovor Luďka Niedermayera na ČRo Plus.


Daňoví poradci a advokáti se bojí o profesní mlčenlivost

18.07.2018

Evropská unie stupňuje boj proti daňové optimalizaci ze strany korporací novou směrnicí. Tu nyní mají implementovat členské státy Unie. Daňoví poradci se ale obávají, že by národní úprava směrnice mohla vést k prolomení jejich profesní mlčenlivosti.


Niedermayer: Kam budou směřovat evropské dotace?

13.07.2018

Český premiér Andrej Babiš označil nedávno komisní návrh evropského rozpočtu pro roky 2021 až 2027, který v oblasti pro nás klíčové – v kohezní politice – navrhuje podpořit naši zemi částkou zhruba 20 miliard eur, za nepřijatelný. Důvodem pro něj je, že se nám prý Brusel snaží znovu vnutit programy v sociální oblasti, zatímco on by rád investoval do infrastruktury.


Vysvětlení mého hlasování z 2. - 5. července

16.07.2018

Pro co jsem hlasoval na červencovém plenárním zasedání?


Polsko se vydává na maďarskou cestu

06.07.2018

Polská justiční reforma podkopá evropskou jednotu a ukazuje, do jaké společnosti států patří Babišovo Česko.


Plenární zasedání EP: 2.- 5. července ve Štrasburku

02.07.2018

Jaké jsou hlavní události tohoto týdne ve Štrasburku?


Natvrdo, či naměkko?

10.07.2018

Dva hlavní zastánci "hard" Brexitu odstoupili ze svých funkcí ani ne 9 měsíců před ohlášeným odchodem Velké Británie z Evropské unie.


Brexit se blíží a výhody plynoucí z něj se Británii vzdalují

20.03.2018

Během své stáže v Evropském parlamentu jsem měla příležitost zúčastnit se debat o vývoji brexitu, za což jsem velmi vděčná. Ještě vděčnější jsem však za to, že jsem celou situaci sledovala z bezpečnější strany břehu vzhledem k tomu, jak obtížné je nalézt opravdové výhody, které by pro Británii z odstoupení z EU měly plynout.


Brexit: Jak obtížné bude přechodné období pro Brity a proč?

26.02.2018

Jednání o brexitu dospěla do druhé fáze, a proto se nyní intenzivně hovoří o tzv. přechodném období („Transition Period“). Britská strana preferuje pojem „implementační fáze“, která má britským podnikům umožnit, aby se připravily na nová opatření po vystoupení z EU.


Europoslanec Luděk Niedermayer debatoval ve Vysokém Mýtě

04.06.2018

Ochrana osobních údajů, ekonomika, falešné zprávy, Brexit, migrace – témata, o kterých se v pátek 1.6.2018 debatovalo na klubové scéně M-klubu Vysoké Mýto.


Niedermayer (TOP 09): Opustit EU by bylo jako vyměnit novou škodovku za žigulíka

10.05.2018

Poslanec Evropského parlamentu Luděk Niedermayer na pozvání mládežnické organizace TOP tým Plzeň ve čtvrtek zavítal na návštěvu do Plzeňského kraje. Během dne si stihl prohlédnout unikátní environmentální centrum v obci Krsy, setkat se se členy TOP 09 a v podvečer pohovořit o možných dopadech Czexitu.


VIDEO: Regulace v emobilitě musí být rozumné, jen tak se umožní prosazení moderních technologií

09.05.2018

Videozáznam debaty o elektromobilitě s Luďkem Niedermayerem.


Reakce Luďka Niedermayera na komentář "Cvičené opice v parlamentu" od Václava Klause ml.

04.07.2018

Poslanec Václav Klaus má asi za to, že všichni kromě něho jsou v parlamentu opice ovládané temným Bruselem a on jediný tuto strašnou situaci prohlédl a bije na poplach.


Společná dohoda o dluhové úlevě znamená významný krok k zotavení řecké ekonomiky

21.06.2018

Kritici Evropské unie často poukazují na řeckou krizi jako jasný důkaz nefunkčnosti EU a eurozóny. Ti odvážnější z nich unii či euro rovnou odepisují a pro Řecko už z jeho potíží nevidí žádné východisko. Pohled na současné výkony řecké ekonomiky ovšem ukazuje na značně odlišný příběh a ministři financí eurozóny ve čtvrtek společnou dohodou o dluhové úlevě přispěli k současnému pozitivnímu vývoji.


Zavádějící informace o rozpočtu EU

19.06.2018

Reakce Jana Tlamychy, odborného asistenta Luďka Niedermayera, na článek "Babiš opožděně následuje Orbána" z 19.6.


Globální pakt o migraci a maďarské proti/argumenty

19.07.2018

V globalizovaném světě přirozeně narůstá nutnost hledat globální řešení různých problémů, které se ve větší či menší míře týkají všech. Jedním z nich je i nelegální migrace. Proto byl na půdě OSN zahájen proces, který v uplynulých dnech vyústil v předběžné přijetí Globálního paktu o bezpečné, řízené a legální migraci, dokumentu, který se snaží přinést globální odpověď na komplexní problematiku migrace.


Změny v měnové politice ECB a reforma eurozóny

17.07.2018

Prezident Evropské centrální banky Mario Draghi přednesl ve svém pravidelném měsíčním slyšení se členy Hospodářského a měnového výboru Evropského parlamentu několik velmi podstatných faktů a zajímavých výhledů pro budoucnost eurozóny a EU, relevantních i pro Českou republiku.


ADAC test ekologické náročnosti elektromobilů: interpretace výsledků

13.07.2018

V současné době probíhá poměrně vášnivá debata ohledně budoucnosti výroby automobilů, často ve spojitosti s jejich vlivem na globální klimatickou změnu.