Big_loader_ajax

Má práce

Vítejte v sekci Má práce. V sekci Z médií jsou zařazeny aktuální články o mé práci. Informace o mé činnosti europoslance v Bruselu a Štrasburku včetně tiskových zpráv najdete pod záložkou Co se děje v Evropském parlamentu. Mou účast na domácích konferencích a projektech shrnuje Mé působení v České republice. Protože dění kolem brexitu nás provází již několik let, můžete si novinky z vyjednávání přečíst v samostatné sekci brexit. Osobní komentáře a názory si můžete přečíst pod Mé názory. V O EU a ČR v ní naleznete důležité informace o našem členství v Evropské unii. V poslední sekci jsou k nahlédnutí prezentace o problematikách, kterým se věnuji.


České kamiony čeká změna regulí

23.01.2020

Tuzemští řidiči kamionů a autobusů budou zřejmě moci za určitých podmínek nadále jezdit v zahraničí za český plat. Dosud přitom hrozilo, že na cestě skrz Německo nebo Francii budou muset čeští dopravci svým řidičům vyplácet tamní obvyklou mzdu, což některé firmy považovaly za likvidační.


Francie odloží výběr digitální daně

22.01.2020

Přepis rozhovoru Luďka Niedermayera pro ČRo Plus.


Tento týden v Parlamentu: brexit, památka obětí holokaustu a rovné podmínky v platech žen a mužů

27.01.2020

Hlasování o brexitové smlouvě, snižování rozdílů v odměňování žen a mužů, univerzální nabíječka a výročí osvobození Osvětimi jsou na pořadu plenárky v Bruselu.


Vysvětlení mého hlasování z 13. - 16. ledna

24.01.2020

Jak jsem hlasoval na prvním plenárním zasedání v tomto roce?


Výsledky lednové plenárky: Zelená dohoda, budoucnost Evropy, brexit

23.01.2020

Parlament tlačí na větší ambice EU v oblasti klimatu, chce zapojit Evropany do debat o reformách Unie a projednával vyšetřování předsedy vlády ČR kvůli zneužití finančních prostředků EU.


Třetí český DojoCon bude opět v Praze

24.01.2020

Jak už se stává tradicí, i letos na jaře proběhne setkání české CoderDojo komunity. Letošní celodenní akce pro 100 účastníků plná workshopů a přednášek se uskuteční na pražské Vysoké škole ekonomické.


Pro TOPku by to mělo být hlavní autentické evropanství

24.11.2019

Tento víkend proběhl v Praze celostátní sněm TOP 09. Před delegáty jsem vystoupil se zprávou o činnosti našich europoslanců, shrnul situaci v EP i pár tipů pro Topku do budoucna.


Tip na čtvrtek 31. října: Evropské výzvy současnosti

31.10.2019

Jaká je Evropská unie a proč vznikla? Je lepší být uvnitř, nebo mimo ni? V besedě Evropské výzvy současnosti se pokusí na otázky okolo Evropské unie odpovědět.


Niedermayer: O jednom hladkém slyšení v Bruselu...

11.10.2019

Žádné slyšení kandidáta na post komisaře, jehož úspěšné absolvování je podmínkou pro „získání práce“, není bez chyb. Tři hodiny v lavici čelit 25 otázkám od poslanců většinou z konkurenčních stran je stres. O to větší, o co širší je portfolio komisaře.


O pokutách za autoemise příští rok a o tom, co limit „95“ může přinést

10.10.2019

V příštím roce začne platit unijní limit na průměrné emise CO2 osobních aut ve výší 95g na km. Byl výsledkem jednání zástupců členských zemí Unie, expertů a automobilového průmyslu, a nastaven v roce 2013.


Tragédie na silnici

26.09.2019

Ne, nebudu psát o nehodě na silnici do Špindlerova mlýna, kde zřejmě nebezpečná jízda jednoho řidiče zabila řidiče jiného.


Maďarský zákon o financování organizací odporuje právu EU

16.01.2020

Generální advokát Campos Sánchez-Bordona došel k závěru, že omezení Maďarska vůči financování občanských organizací ze zahraničí nejsou slučitelná s právem EU a porušují zásady volného pohybu kapitálu.


Andrej Babiš a (ne)verejnosť informácií v evidencii skutočných majiteľov

06.12.2019

Andrej Babiš sa zapísal do českej histórie ako prvý trestne stíhaný premiér. Jeho početné kauzy najrôznejšieho charakteru vyústili do rozsiahlych protestov občianskej spoločnosti.


Príprava zasadania Európskej rady v dňoch 17. – 18. 10. 2019

14.10.2019

Poznámky zostavené na základe príspevkov Jean-Claude Junckera a Tytti Tuppurainen na plenárnom zasadaní v Bruseli dňa 9.10.2019.


Odklad na říjen?

18.04.2019

Tenhle měsíc už Británie neměla být členem Evropské unie. Někteří z neustálých odkladů radost nemají, dalším naopak přináší naději, že se žádný Brexit nakonec ani nemusí uskutečnit.


Nebezpečné manévry v Londýně

06.03.2019

Sledování vývoje v Londýně kolem brexitu by bylo "zajímavé", kdyby nešlo o tolik. Takto z manévru té či oné skupiny jde trochu děs.


Brexit: Londýn jede dál

26.02.2019

Proti ochotě premiérky hrát poker nebo její sveřeposti (či obojímu zároveň) se postavila jasná většina členů jejího kabinetu.