Big_loader_ajax

Má práce

Vítejte v sekci Má práce. V sekci Z médií jsou zařazeny aktuální články o mé práci. Informace o mé činnosti europoslance v Bruselu a Štrasburku včetně tiskových zpráv najdete pod záložkou Co se děje v Evropském parlamentu. Mou účast na domácích konferencích a projektech shrnuje Mé působení v České republice. Protože dění kolem brexitu nás provází již několik let, můžete si novinky z vyjednávání přečíst v samostatné sekci brexit. Osobní komentáře a názory si můžete přečíst pod Mé názory. V O EU a ČR v ní naleznete důležité informace o našem členství v Evropské unii. V poslední sekci jsou k nahlédnutí prezentace o problematikách, kterým se věnuji.


Stíhání v kauze Čapí hnízdo zastaveno

13.09.2019

Editovaný přepis vystoupení Luďka Niedermayera v pořadu 90' ČT24.


Jourová bude schytávat útoky od Orbána i Babiše, míní Prouza. Šéfka Komise věří v její nezávislost

10.09.2019

V rámci své funkce by měla Jourová dohlížet na dodržování role práva a demokracie v EU. Novou Evropskou komisi, která by se měla ujmout mandátu 1. listopadu, musí nyní schválit Evropský parlament.


Králík z klobouku brexit nevyřeší, Británii je třeba dát čas, míní europoslanec Niedermayer

06.09.2019

Britský chaos kolem odchodu z Evropské unie se dostává do další fáze, kdy horní sněmovna přijala návrh zákona, který má zabránit, aby Velká Británie opustila společenství bez dohody. Kam se řítí britské impérium a jak se k tomu má postavit zbytek Unie? Nad tím se v Interview ČT24 zamýšlel europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09).


Plenární zasedání ve Štrasburku: 16. - 19.9.

16.09.2019

Jaké jsou hlavní body tohoto plenárního zasedání?


Programová vize nové šéfky Evropské komise Ursuly Von der Leyen

17.07.2019

Ursula von der Leyen se v listopadu stane historicky první ženou, která usedne v čele Evropské komise. Její heslo zní “We will do it the European way” (uděláme to poevropsku). Níže naleznete základní hesla z jejího politického programu.


Prohlášení české národní delegace ve frakci Evropské lidové strany k volbě předsedkyně Evropské komise

16.07.2019

Oceňujeme, že kandidátka na předsedkyni Komise paní Ursula von der Leyen se ve svém dopoledním kandidátském vystoupení ve shodě s našimi prioritami zavázala hájit principy právního státu ve všech členských státech EU a zaručila se za nestrannou a nezávislou Komisi plnící svou roli strážkyně Smluv.


Luděk Niedermayer debatoval v Plzni o mýtech spojených s EU

12.09.2019

Debaty nazvané Mýta a fakta o Evropské unii se dnes v Plzni zúčastnil poslanec Evropského parlamentu za TOP 09 Luděk Niedermayer. Ještě předtím navštívil Akademii hotelnictví a cestovního ruchu, kde diskutoval se studenty o fungování Evropské unie a prohlédl si zde také nově otevřené centrum pro rodiče a děti s poruchami autistického spektra.


Bezplatným programovacím klubům CoderDojo se v Česku daří. Své druhé narozeniny oslaví v Olomouci

22.03.2019

Olomouc - Celosvětové hnutí klubů programování CoderDojo oslaví v České republice své druhé narozeniny. Na olomouckou Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu elektrotechnickou přijede už tuto sobotu přes 100 účastníků ze všech koutů republiky na akci DojoCon – Olomouc 2019, aby zde nasbírali nové zážitky a dovednosti. Připraven pro ně bude bohatý program ve formě workshopů týkajících se bezpečnosti na internetu, grafiky, hardwaru či virtuální reality. Na řadu přijde i diskuze o moderním IT vzdělávání mládeže.


Evropská kvalita života pro všechny. Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

18.02.2019

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními hnutími.


Mission impossible na Čapáku...

16.07.2019

Něco takového, aspoň dle mého názoru, bude objasňování toho, že hodnota reklamy, kterou si firmy holdingu Agrofert objednaly u Čapího hnízda (luxusní rezidence, sotva na dohled od silnice), byla v řádu stovekmilionů.


Luděk Niedermayer: Sklenice (Unie) napůl plná, napůl prázdná

08.07.2019

Potřeba dohody 28 premiérů a prezidentů a s nimi 751 poslanců nad obsazením nejvyšších funkcí Evropské Unie činí ze sestavování vlád z jednotlivých zemí zdánlivě triviální úkol.


České a regionální premiérovo fiasko

03.07.2019

Je to skoro jako v té pohádce, kde dědeček měnil, až vyměnil.


Jak kvůli vlastním chybám ztrácíme evropské dotace

03.09.2019

V poslední době se objevilo několik informací dokumentujících nedobrý způsob zacházení s tzv. eurodotacemi na MPO.


Jak hlasovat v evropských volbách / How to vote in European elections

20.04.2019

Volby do Evropského parlamentu nás čekají již 24. a 25. května 2019. V pátek (24. 5.) budou volební místnosti otevřeny od 14 do 22 hodin a v sobotu (25. 5.) potom od 8 do 14 hodin. Česká republika tvoří jediný obvod a hlasovací lístky jsou tak na celém území České republiky stejné. Níže naleznete přehled nejdůležitějších informací, které potřebujete znát k hlasování nejen doma, ale i v zahraničí.


Brusel – hlavní strážce soukromí a konkurence?

17.04.2019

V Evropě nevznikl žádný z dnešních technologických gigantů jako Google, Facebook nebo Amazon, vzniká zde ale zřejmě nejkomplexnější úprava jejich působení a regulace chování na trhu.


Odklad na říjen?

18.04.2019

Tenhle měsíc už Británie neměla být členem Evropské unie. Někteří z neustálých odkladů radost nemají, dalším naopak přináší naději, že se žádný Brexit nakonec ani nemusí uskutečnit.


Nebezpečné manévry v Londýně

06.03.2019

Sledování vývoje v Londýně kolem brexitu by bylo "zajímavé", kdyby nešlo o tolik. Takto z manévru té či oné skupiny jde trochu děs.


Brexit: Londýn jede dál

26.02.2019

Proti ochotě premiérky hrát poker nebo její sveřeposti (či obojímu zároveň) se postavila jasná většina členů jejího kabinetu.