Big_loader_ajax

Má práce

Vítejte v sekci Má práce. V sekci Z médií jsou zařazeny aktuální články o mé práci. Informace o mé činnosti europoslance v Bruselu a Štrasburku včetně tiskových zpráv najdete pod záložkou Co se děje v Evropském parlamentu. Mou účast na domácích konferencích a projektech shrnuje Mé působení v České republice. Protože dění kolem brexitu nás provází již několik let, můžete si novinky z vyjednávání přečíst v samostatné sekci brexit. Osobní komentáře a názory si můžete přečíst pod Mé názory. V O EU a ČR v ní naleznete důležité informace o našem členství v Evropské unii. V poslední sekci jsou k nahlédnutí prezentace o problematikách, kterým se věnuji.


Propouštění se nelze vyhnout. Dluh nesmí zaplatit střední třída, jak je zvykem, říká Niedermayer

06.04.2020

Propouštění zaměstnanců se v dnešní době postižené koronavirovou krizí nelze vyhnout. Stát by měl však myslet na budoucnost, jak pracovní místa vytvořit.


Roušková diplomacie

06.04.2020

Koronavirus odhalil závislost Západu na Číně – a možná povede k jejímu konci.


Zvýšení maximální hodnoty deficitu, které si schválila vláda, je podle rozpočtové rady nadbytečné

03.04.2020

Ukotvení maximální hodnoty strukturálního deficitu pro rok 2021 na čtyři procenta je podle Národní rozpočtové rady nadbytečné. I současné znění zákona umožňuje podle rady přijmout nezbytná rozpočtová opatření. Vláda ve středu v rámci novely zákona o rozpočtové odpovědnosti zvýšila strukturální deficit na čtyři procenta hrubého domácího produktu. Jde o deficit veřejných financí očištěný o vliv hospodářského cyklu.


Pomoc v boji proti COVID-19: Evropský parlament schválil klíčová opatření EU

26.03.2020

Poslanci na mimořádném plenárním zasedání schválili téměř jednomyslně legislativní návrhy, které jako součást koordinované reakce EU pomohou v boji proti pandemii COVID-19 a jejím následkům.


Mimořádné plenární zasedání v Bruselu 26. března

23.03.2020

Předseda EP a lídři poslaneckých klubů se dohodli na uspořádání mimořádného plenárního zasedání, které by 26. března mělo schválit opatření k boji proti novému koronaviru.


S koronavirem musíme bojovat společně

10.03.2020

Březnové plenární zasedání Evropského parlamentu se prozatím nese ve znamení COVID-19.


Třetí český DojoCon bude opět v Praze

24.01.2020

Jak už se stává tradicí, i letos na jaře proběhne setkání české CoderDojo komunity. Letošní celodenní akce pro 100 účastníků plná workshopů a přednášek se uskuteční na pražské Vysoké škole ekonomické.


Pro TOPku by to mělo být hlavní autentické evropanství

24.11.2019

Tento víkend proběhl v Praze celostátní sněm TOP 09. Před delegáty jsem vystoupil se zprávou o činnosti našich europoslanců, shrnul situaci v EP i pár tipů pro Topku do budoucna.


Tip na čtvrtek 31. října: Evropské výzvy současnosti

31.10.2019

Jaká je Evropská unie a proč vznikla? Je lepší být uvnitř, nebo mimo ni? V besedě Evropské výzvy současnosti se pokusí na otázky okolo Evropské unie odpovědět.


U odložení splátek musíme zvážit dopad na klienty i finanční systém

01.04.2020

"Pro odložení splátek důvod je. Měl by to být ale výsledek dohody banky a klienta," říká v rozhovoru Luděk Niedermayer.


Niedermayer: O jednom hladkém slyšení v Bruselu...

11.10.2019

Žádné slyšení kandidáta na post komisaře, jehož úspěšné absolvování je podmínkou pro „získání práce“, není bez chyb. Tři hodiny v lavici čelit 25 otázkám od poslanců většinou z konkurenčních stran je stres. O to větší, o co širší je portfolio komisaře.


O pokutách za autoemise příští rok a o tom, co limit „95“ může přinést

10.10.2019

V příštím roce začne platit unijní limit na průměrné emise CO2 osobních aut ve výší 95g na km. Byl výsledkem jednání zástupců členských zemí Unie, expertů a automobilového průmyslu, a nastaven v roce 2013.


Boj Jižní Koreji s COVID-19: Ponaučení pro Evropu?

02.04.2020

Žádná země světa nebude opravdu v bezpečí, dokud se celý svět nebude cítit v bezpečí před COVID-19. Jižní Korea zavedla robustní opatření proti šíření nákazy COVID-19 a podařilo se jí stabilizovat nárust nových případů.


Soudní dvůr EU: Česko nesplnilo své povinnosti, když odmítlo uprchlické kvóty

02.04.2020

Unijní soud dnes vydal rozsudek, podle něhož žalované státy ČR, Maďarsko a Polsko nesplnily povinnost vyplývající z práva EU, konkrétně z relokačního rozhodnutí Rady z r. 2015.


Opatření proti COVID-19: Zvýšení limitů pro placení kartou bez zadávání pinu

31.03.2020

EBA, Evropský orgán pro bankovnictví, dne 25.03.2020 vyzvala platební společnosti k zvýšení horního limitu pro placení kartou bez zadávání PIN kódu, z důvodu ochrany obyvatel v souvislosti se šířením viru COVID-19.


Odklad na říjen?

18.04.2019

Tenhle měsíc už Británie neměla být členem Evropské unie. Někteří z neustálých odkladů radost nemají, dalším naopak přináší naději, že se žádný Brexit nakonec ani nemusí uskutečnit.


Nebezpečné manévry v Londýně

06.03.2019

Sledování vývoje v Londýně kolem brexitu by bylo "zajímavé", kdyby nešlo o tolik. Takto z manévru té či oné skupiny jde trochu děs.


Brexit: Londýn jede dál

26.02.2019

Proti ochotě premiérky hrát poker nebo její sveřeposti (či obojímu zároveň) se postavila jasná většina členů jejího kabinetu.