Big_loader_ajax

Má práce

Vítejte v sekci Má práce. V sekci Z médií jsou zařazeny aktuální články o mé práci. Informace o mé činnosti europoslance v Bruselu a Štrasburku včetně tiskových zpráv najdete pod záložkou Co se děje v Evropském parlamentu. Mou účast na domácích konferencích a projektech shrnuje Mé působení v České republice. Protože dění kolem brexitu nás provází již několik let, můžete si novinky z vyjednávání přečíst v samostatné sekci brexit. Osobní komentáře a názory si můžete přečíst pod Mé názory. V O EU a ČR v ní naleznete důležité informace o našem členství v Evropské unii. V poslední sekci jsou k nahlédnutí prezentace o problematikách, kterým se věnuji.


Niedermayer (TOP 09): Dvojí kvalita potravin má i své výhody. Sklenice není vždy poloprázdná

18.04.2019

Jiný pohled na 'českou prohru'... Má totiž dvě kvality


Povinná výbava aut v Evropě bude bohatší o zařízení, které upozorní na překročení povolené rychlosti

16.04.2019

V povinné výbavě nových aut se pravděpodobně objeví zařízení proti překračování povolené rychlosti. Vyplývá to z nových pravidel, která schválil Evropský parlament. Jejich cílem je zvýšit bezpečnost silničního provozu. Systém na omezování rychlosti ale někteří poslanci kritizují. Přímo ve Štrasburku se tématu věnuje zpravodaj Radiožurnálu.


Niedermayer: Peníze pro velké a bohaté

15.04.2019

Nedávno jsem byl u diskuse se zástupci naší vlády, kteří vyjednávají o kohezních miliardách, které naše země od dalších členů Unie v dalších letech dostane. Některé postoje našich ministrů jsou hodné zaznamenání.


Plenární zasedání ve Štrasburku: 15. až 18. dubna

15.04.2019

Jaké jsou hlavní body tohoto plenárního zasedání?


Niedermayer: I pro Gazprom platí pravidla EU

04.04.2019

Evropský parlament dnes potvrdil svoji předběžnou dohodu s členskými státy na nových pravidlech pro dodávky plynu do EU ze zahraničí.


Rada zamítla důležitý seznam zemí, které mají problémy s praním peněz

01.04.2019

Dne 13. února zveřejnila Evropská komise aktualizovaný seznam třetích zemí, které mají nedostatky v rámci proti praní peněz (AML), tentokrát poprvé sestavený na základě nových, přísnějších podmínek monitorování. Na seznam se dostalo 23 zemí včetně Saúdské Arábie a některých území USA. Na březnové schůzi ministrů spravedlnosti však Rada tento seznam zamítla. Aby seznam vstoupil v platnost, musí být schválen jak Radou ministrů, tak Evropským parlamentem.


Bezplatným programovacím klubům CoderDojo se v Česku daří. Své druhé narozeniny oslaví v Olomouci

22.03.2019

Olomouc - Celosvětové hnutí klubů programování CoderDojo oslaví v České republice své druhé narozeniny. Na olomouckou Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu elektrotechnickou přijede už tuto sobotu přes 100 účastníků ze všech koutů republiky na akci DojoCon – Olomouc 2019, aby zde nasbírali nové zážitky a dovednosti. Připraven pro ně bude bohatý program ve formě workshopů týkajících se bezpečnosti na internetu, grafiky, hardwaru či virtuální reality. Na řadu přijde i diskuze o moderním IT vzdělávání mládeže.


Evropská kvalita života pro všechny. Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

18.02.2019

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními hnutími.


Mlčící Brusel a vzdalující se Evropa…

17.04.2019

I při setkání s lidmi, kteří jsou fandové do společné Evropy a chtějí ji zachovat a rozvíjet, se dříve či později dostaneme k otázce „nekomunikace“ a „vzdalování Unie od občanů“.


Není žádná planeta B

15.04.2019

Naše planeta se stále zahřívá a podle špičkových vědců máme jen krátký čas na start efektivního zvrácení tohoto nebezpečného procesu - tedy snížení emisí skleníkových plynů. Čím později se změnou chování začneme, tím bude vyšší riziko, že to nezvládneme. A samozřejmě tím vyšší budou škody, které se dotknou i našich životů.


Pět let v Evropském parlamentu

12.04.2019

Zeptali jsme se našich europoslanců na několik otázek k jejich působení v Evropském parlamentu. Týkají se jak jejich vlastního působení, tak i shrnutí, jak se Parlament a Unie poprala s problémy svých občanů.


Jak hlasovat v evropských volbách / How to vote in European elections

20.04.2019

Volby do Evropského parlamentu nás čekají již 24. a 25. května 2019. V pátek (24. 5.) budou volební místnosti otevřeny od 14 do 22 hodin a v sobotu (25. 5.) potom od 8 do 14 hodin. Česká republika tvoří jediný obvod a hlasovací lístky jsou tak na celém území České republiky stejné. Níže naleznete přehled nejdůležitějších informací, které potřebujete znát k hlasování nejen doma, ale i v zahraničí.


Brusel – hlavní strážce soukromí a konkurence?

17.04.2019

V Evropě nevznikl žádný z dnešních technologických gigantů jako Google, Facebook nebo Amazon, vzniká zde ale zřejmě nejkomplexnější úprava jejich působení a regulace chování na trhu.


Pohled na cestu k obnovitelným zdrojům energie – závazek 20,8 či 23,8 procent do roku 2030?

07.03.2019

Zodpovědný postoj k životnímu prostředí a k boji s klimatickými změnami je jednou z prioritních zájmů Evropské unie. Zásadní význam v této oblasti má náš přístup k energetice. Evropská unie si stanovila společný unijní cíl alespoň 32 % pro podíl spotřebované energie pocházející z obnovitelných zdrojů v roce 2030.


Odklad na říjen?

18.04.2019

Tenhle měsíc už Británie neměla být členem Evropské unie. Někteří z neustálých odkladů radost nemají, dalším naopak přináší naději, že se žádný Brexit nakonec ani nemusí uskutečnit.


Nebezpečné manévry v Londýně

06.03.2019

Sledování vývoje v Londýně kolem brexitu by bylo "zajímavé", kdyby nešlo o tolik. Takto z manévru té či oné skupiny jde trochu děs.


Brexit: Londýn jede dál

26.02.2019

Proti ochotě premiérky hrát poker nebo její sveřeposti (či obojímu zároveň) se postavila jasná většina členů jejího kabinetu.