Big_loader_ajax

Má práce

Vítejte v sekci Má práce. V sekci Z médií jsou zařazeny aktuální články o mé práci. Informace o mé činnosti europoslance v Bruselu a Štrasburku včetně tiskových zpráv najdete pod záložkou Co se děje v Evropském parlamentu. Mou účast na domácích konferencích a projektech shrnuje Mé působení v České republice. Protože dění kolem brexitu nás provází již několik let, můžete si novinky z vyjednávání přečíst v samostatné sekci brexit. Osobní komentáře a názory si můžete přečíst pod Mé názory. V O EU a ČR v ní naleznete důležité informace o našem členství v Evropské unii. V poslední sekci jsou k nahlédnutí prezentace o problematikách, kterým se věnuji.


Luděk Niedermayer hovořil v Plzni o vodě a roli Evropské unie

24.03.2019

Voda, a především pak hospodaření s dešťovou vodou, bylo hlavním tématem setkání poslance Evropského parlamentu Luďka Niedermayera s náměstkem primátora Plzně pro životní prostředí Michalem Vozobule.


Stát i velké kolosy ztrácí v energetice klíčovou roli. Nové technologie mění pravidla hry, říká Luděk Niedermayer

23.03.2019

Nové technologie a decentralizace, která je spojena s rozšířením obnovitelných zdrojů, úplně mění postavení velkých energetických hráčů a také státu. Z energetiky kontrolované několika kolosy se stává prostředí, kde podniká mnohem větší množství firem. Budoucností energetiky se zabývala konference 'Století páry skončilo', kterou pořádal Svaz moderní energetiky. Podívejte se na video sestřih klíčových prohlášení v debatě.


Blíží se kritické okamžiky brexitu

21.03.2019

Luděk Niedermayer byl hostem pořadu Události, komentáře.


Niedermayer: Výše daní je na státech, boj s úniky na EU

26.03.2019

Téměř 300 nových doporučení Luďka Niedermayera (TOP 09), jak zastavit finanční zločin, daňové úniky a vyhýbání se daňové povinnosti v dnešní měnící se ekonomice, bylo přijato většinou více než 500 hlasů plénem Evropského parlamentu.


Plenární zasedání ve Štrasburku: 25. až 28. března

25.03.2019

Jaké jsou hlavní body druhého březnového plenárního zasedání ve Štrasburku?


V souvislosti s kauzou Huawei dnes Evropský parlament vyzývá k přijetí celoevropských standardů kybernetické bezpečnosti a ke snížení závislosti na zahraničních technologiích

12.03.2019

Evropský parlament dnes přijal rezoluci reagující na bezpečnostní rizika spojená s nárůstem přítomnosti čínských telekomunikačních technologií v EU symbolizovaná kauzou Huawei. Rezoluce vzešla z iniciativy poslance Luďka Niedermayera (TOP 09) a z návrhu, který vypracoval v rámci poslaneckého klubu Evropské lidové strany, hlavního předkladatele rezoluce.


Dva roky práce a zpět do bodu nula?

17.12.2018

Vláda v Londýně zřejmě po dvou letech jednání nevidí cestu, jak z brexitu, který vládnoucí strana vyvolala, udělat úspěch. A co je horší, zdá se, že se neumí shodnout ani na tom, jak zabránit těm největším škodám.


Pozor na rychlé soudy...

19.11.2018

Pokud si přečtete text komentáře na Aktuálně.cz, asi budete skoro jistě s autorem souhlasit. Neb to zní logicky - UK je, byla a bude pro EU důležitá, je to blízký spojenec, i když společenství opouští. Proto je třeba s ním najít takovou dohodu, aby cesta k novému partnerství začala "bez karambolů". Ale prosím zvažte, o čem je vlastně řeč.


Že by přece?

13.09.2018

Ti, co sledují trable na politické scéně Spojeného království, jsou jistě trochu překvapeni tím, že tvrdý, chaosu plný Brexit není jediná možnost. Což by bylo dobře. V pondělí, za zavřenými dveřmi, jsme o tom mluvili s ministrem tamní vlády, a v úterý, na naší obvyklé schůzce "ve dvou", mi to potvrdil nás vyjednavač Michel Barnier.


Bezplatným programovacím klubům CoderDojo se v Česku daří. Své druhé narozeniny oslaví v Olomouci

22.03.2019

Olomouc - Celosvětové hnutí klubů programování CoderDojo oslaví v České republice své druhé narozeniny. Na olomouckou Vyšší odbornou školu a Střední průmyslovou školu elektrotechnickou přijede už tuto sobotu přes 100 účastníků ze všech koutů republiky na akci DojoCon – Olomouc 2019, aby zde nasbírali nové zážitky a dovednosti. Připraven pro ně bude bohatý program ve formě workshopů týkajících se bezpečnosti na internetu, grafiky, hardwaru či virtuální reality. Na řadu přijde i diskuze o moderním IT vzdělávání mládeže.


Evropská kvalita života pro všechny. Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

18.02.2019

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními hnutími.


K maďarskému hlasování

21.09.2018

V kyberprostoru už opět běhají příspěvky na téma, kdo je vlastizrádce a kolaborant. Důvodem je hlasování, v němž Evropský parlament vyzývá Radu, aby rozhodla o tom, že v Maďarsku existuje vážné nebezpečí porušení základních hodnot EU.


Reakce Luďka Niedermayera na článek v magazínu Echo o amerických mercedesech a BMV v Evropě

10.08.2018

Na webu Echo jsem si všiml zajímavého článku na téma “otevření obchodu s auty mezi EU a USA nemusí být všemi vítané”. Považuji to za velmi zajímavé, již také proto, že snížení tarifních (cla) a netarifních (rozdílné požadavky třeba na bezpečnost či vybavení) nejen na auta byly předmětem jednání o “velké smlouvě” mezi EU a USA (TTIP), kterou president Trump “poslal k ledu”.


Reakce Luďka Niedermayera na komentář "Cvičené opice v parlamentu" od Václava Klause ml.

04.07.2018

Poslanec Václav Klaus má asi za to, že všichni kromě něho jsou v parlamentu opice ovládané temným Bruselem a on jediný tuto strašnou situaci prohlédl a bije na poplach.


Pohled na cestu k obnovitelným zdrojům energie – závazek 20,8 či 23,8 procent do roku 2030?

07.03.2019

Zodpovědný postoj k životnímu prostředí a k boji s klimatickými změnami je jednou z prioritních zájmů Evropské unie. Zásadní význam v této oblasti má náš přístup k energetice. Evropská unie si stanovila společný unijní cíl alespoň 32 % pro podíl spotřebované energie pocházející z obnovitelných zdrojů v roce 2030.


Česko: blíže k Švédsku, nebo Slovensku?

05.03.2019

Které ekonomice je Česká republika bližší a kým by se měli její představitelé inspirovat?


Zimní balíček – čistá energie dostupná pro všechny Evropany

05.03.2019

Zimní balíček (angl. Winter package) zahrnuje legislativní návrhy (celkem 8 návrhů, které byly představeny Evropskou komisí v listopadu 2016) za účelem vytvoření efektivní energetické unie – společného trhu s energiemi zajišťujícím energetickou efektivitu, energii z obnovitelných zdrojů a zabezpečení dodávek energie pro všechny občany Evropské unie.