Big_loader_ajax

Víkendové setkání pro mladé o EU

Od pátku do neděle 14.-16. září 2018 proběhlo víkendové setkání "Budoucnost Evropské unie pohledem mladých: Výzvy a příležitosti", které pořádal Luděk Niedermayer spolu s mládežnickou organizací TOP tým a německou nadací Konrad-Adenauer-Stiftung.

Páteční program začal s diskusním panelem o globálním postavení EU, na kterém vystoupila paní velvyslankyně Vicenová, pan Marek Souček z úřadu vlády a paní ředitelka AMO Mušálková. Videozáznam je k najdete zde

V sobotu měli účastníci možnost v malých skupinkách diskutovat nad tématy spojenými se zahraniční a bezpečnostní politikou EU a ekonomicko-hospodářskými tématy. Jejich závěry pak přišla dopoledne okomentovat paní poslankyně Langšádlová a paní Lucie Tungul z TOPAZu a odpoledne pan europoslanec Luděk Niedermayer a viceprezident Svazu průmyslu Radek Špicar.

Setkání se zakončilo v neděli brainstormingem s politickým marketérem Davidem Bradou, s kterým měli účastníci možnost zavzpomínat na kampaň do Evropských voleb v roce 2014 a porovnat nálady ve společnosti se současností. Také si podle návodu vymysleli svoje vlastní marketingová hesla na úspěšné evropské projekty.

  
 

Galerie