Big_loader_ajax

ANO, takto je to po našem...

10.01.2019

Protestní hnutí, jako byly Věci veřejné nebo dnes u nás dominující ANO, těží často z chyb svých oponentů. Nejen těch, ke kterým docházet musí, neb jen ten, „kdo nic nedělá, nic nepokazí“.

odivné „využívání moci“ (jen zřídkakdy končící u soudu) či zvláštní chování (vzpomeňme třeba „bossovské manýry“ lidí kolem některých politických stran) patří k tomu, co nemá žádné ospravedlnění, a co voliče spolehlivě odradí. A je živnou půdou pro „to nové“, které to „bude dělat jinak“.

Je to pozoruhodné, neboť člověk by čekal, že rozumní lidé (a snad takové delegujíc strany do vysokých pozic) jsou dost rozumní na to, aby se takovýmto excesům vyhnuli. A nemělo by to být těžké.

Ale asi je. Při pohledu na dnešní internet se mi zdá, že ANO má nastartováno nejen k „doběhnutí“ ale i „předstižení“ těch největších šampionů v této oblasti.

Případy, jako jsou espézetkypana primátora Děčína či PR manévrování v Chrudimi naznačují, že to bude chtít fakt hodně makat, aby se dojem, který (třeba neférově) z toho člověk má, opravil.

A když by to moc nešlo, musí se nasadit větší kalibr. Jeden z těch fakt „povedených“ je vyjevení toho, že hnutí ANO postavilonovou dálnici z Brna do Prahy (a zpět). :-)

Zdroj: https://niedermayer.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=695442

Autor článku : Luděk Niedermayer