Big_loader_ajax

Pozvánka na debatu 29.4. Česká a evropská ekonomika: Jak si stojíme a co nás čeká?

16.04.2024

Jsem moc rád, že Vás mohu pozvat na nadcházející debatu Česká a evropská ekonomika: Jak si stojíme a co nás čeká v následujících letech?

Debata se uskuteční v pondělí 29. dubna od 18 hodin v Opero na Salvátorské ulici 931/8 na Starém Městě v Praze.

Velmi si vážím toho, že mé pozvání na panelovou diskuzi přijala paní  Helena Horská, hlavní ekonomka a členka dozorčí rady v Raiffeisenbank, členka Národní ekonomické rady vlády (NERV), a také pan docent Daniel Münich, výkonný ředitel think-tanku IDEA při CERGE‑EI, člen Národní ekonomické rady vlády a poradce premiéra. 

Moderátorem akce bude ekonomický redaktor Seznam zpráv (a dříve Respektu) Jiří Nádoba.

Tématem diskuze bude stav české ekonomiky, která sice zřejmě směřuje do (cyklického) oživení, ale jejíž dlouhodobé perspektivy jsou v rychle měnícím se světě zahaleny nejistotou. 

Naše země potřebuje silnou a zdravou ekonomiku, která přispěje k tomu, aby se celá Evropská unie vrátila do ekonomické první ligy. Pokles inflace u nás je po dlouhé bolestivé epizodě dobrou zprávou a doufejme, že se naše ekonomika vrátí do stabilního nízkoinflačního prostředí. Cesta k stabilní, udržitelně rostoucí a konkurenceschopné ekonomice je nutná pro udržení vysoké životní úrovně. Vede však jen přes řadu nelehkých reforem. Například v oblasti školství a vzdělávání, zajištění udržitelnějšího penzijního a sociálního systému nebo třeba v krocích ke zvýšení dostupnosti na trhu s bydlením. I přes snahu se nám také nedaří zrychlit podstatné investice a před naší energetikou stojí potřeba rychlé modernizace.  

Některé z těchto problémů se jiným zemím v EU daří lépe řešit než nám, ale bylo by velkou chybou podcenit na evropské úrovni náznaky problémů s konkurenceschopností či měnící se ekonomické i politické hřiště dnešního světa.

Témat je mnoho a jistě bychom nad nimi mohli strávit celé dny, ale snad aspoň na část během večera dojde. Prostor bude i na dotazy účastníků z publika či z online streamu.

Srdečně Vás proto zvu na diskuzi o aktuálním stavu české a evropské ekonomiky a očekávaných trendech v následujících letech!

Program:

17:30 - 18:00 Registrace a welcome drink

18:00 - 19:30 Moderovaná debata

19:30 - 21:00 Neformální diskuze s občerstvením

 

Prosím, registrujte se na akci na tomto odkaze

Pokud nebudete na debatu moci  dorazit osobně, můžete ji sledovat živě na mém facebooku, případně kdykoliv později ze záznamu. 

V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte obrátit na mou kolegyni Terezu Hager (tereza.hager@top09.cz , tel. 607 079 802)

Udělá mi velkou radost, když dorazíte a vezmete s sebou i své známé! 

Se srdečným pozdravem,

Luděk Niedermayer

Autor článku : Luděk Niedermayer