Big_loader_ajax

Výběrové řízení: člen týmu pro komunikaci

Výše úvazku:

80 % - 100 % podle domluvy 

Datum nástupu:

Ideálně 1. září 2022

Místo:

Praha, Česká republika (možné cesty do Bruselu či Štrasburku)

Cíl pracovního místa:

Hlavní činnost je medializace práce poslance v EP, zejména pak hlavní a aktuální témata. Hledáme člověka, který rozumí komunikaci (zejména sociálním sítím, ale též ostatním médiím - noviny, televize, apod.) a bude respektovat a následovat autenticitu aktuálního obsahu, kterou poslanec tvoří (koukněte například na jeho Facebook, Twitter, či blog Aktuálně.cz) . Chceme obsah rozšiřovat, ne přizpůsobovat. Zároveň hledáme někoho, kdo dobře zapadne do dynamiky týmu a nebude se bát i ad hoc administrativní / logistické práce. Při práci můžete využívat i pomoci stážistů v našem Bruselském office.

Detail pracovní náplně:

Půjde zejména o spolupráci na tvorbě obsahu na sociální sítě a blogy a samostatná organizace šíření obsahu mezi relevantní média a kanály. Budete vést stávající projekty (například podcast), či vytvářet zcela nové. Podle potřeby Vás také budou čekat pracovní výjezdy do Evropského parlamentu a doprovázení europoslance při jeho cestách po Česku, či organizace akcí.

Potřeba je též sledovat relevantní události či témata a navrhovat k nim vhodnou mediální aktivitu.     

 

Požadavky:

● Znalost v oblasti médií, PR a marketingu 

● Zkušenosti s psaním tematických článků a jejich korekturou

● Zkušenosti se správou sociálních sítí (Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter) a zadáváním reklamy na sítích, případně PPC reklam 

● Přehled o aktuálním dění na domácí, evropské i světové scéně. Výhodou je orientace v energetických a ekologických tématech.

● Praxe v médiích, zkušenost s prací evropských institucí a přehled o práci Luďka Niedermayera výhodou 

● Samostatné grafické zpracování menších prací, stříhání videa a zkušenosti s focením výhodou

● Zkušenost s vedením samostatných menších projektů výhodou 

● Samostatnost, zodpovědnost, pečlivost, schopnost analyzovat, plánovat a řídit jednotlivé úkoly 

● Výborná čeština a angličtina (schopnost domluvit se anglicky a zvládat psát texty v angličtině)

     

Harmonogram 

Pošlete nám svůj životopis a motivační dopis, ve kterém uveďte, proč byste pro pana poslance rád/a pracoval/a. Vše, prosím, pošlete do pátku 12.8. na e-mail ludek.niedermayer@top09.cz. Kandidáti budou posuzováni průběžně a pohovory s vybranými uchazeči budou probíhat během srpna.