Big_loader_ajax

Capitol

Stáž v Kongresu Spojených států amerických

Mladí lidé se zájmem o transatlantické vztahy mají možnost tříměsíční pracovní stáže v Kongresu Spojených států amerických v termínu od září do prosince 2018. POZOR, uzávěrka přihlášek je již 15. prosince 2017 ve 12:00! 

Pro koho je stáž určena

Pro ty, kteří mají zájem o pracovní zkušenost v USA, zajímají se o transatlantické vztahy a považují je pro budoucnost naší země za podstatné. 

Podmínky:

  • - Věk 18 až 40 let
  • - Dobrá znalost anglického jazyka 
  • - Občanství z jedné z členských zemí Evropské unie
  • - Uchazeč nesmí být smluvně svázán s jakoukoliv evropskou institucí během své stáže v USA 
  • - Uchazeč nesmí být ať už současným ani minulým asistentem europoslance 
  • - Uchazeč musí doložit své zdravotní a úrazové pojištění 

Mimo výše uvedeného se od zájemců očekává, že se budou rychle učit způsobu práce, budou tvořiví, nápadití a pracovat budou nezávisle. Dokáží si stanovit vlastní priority a zajímat se o politický, sociální a duchovní rozvoj společnosti i jednotlivce. Budou dobře reprezentovat Českou republiku. Během stáže budou mít stážisté možnost se také seznámit s reprezentanty jiných institucí jako je Najvyšší soud Spojených států amerických, Ministerstva zahraničí USA a dalších. Stážisti budou mít za úkol o jejich zážitcích v USA a jejich budoucích plánech na podporu transatlanstických vztahů psát online blog. Všichni stážisté budou zařazeni do Transatlantic Leadership Program Alumni klubu. Další potřebné informace jsou k nalezení zde

Stipendium a další podrobnosti

Veškeré zařizování spojené se stáží úspěšných uchazečům pomůže zařídit pořádající organizace YOUTHPROAKTIV, která také hradí náklady na cestu. Další finanční ohodnocení se řeší individuálně přímo s kancelářemi politiků.   

Trvání stáže, přihlášky

Stáž trvá tři měsíce. Podmínkou pro přihlášení je zaslání CV a motivačního dopisu (obojí v angličtině). Součástí motivačního dopisu musí být i vysvětlení, proč by chtěl daný uchazeč právě k vybranému kongresmanovi. 

Prosím, registrujte se zde.  Přihlášky posílejte do 15. prosince 2017 do 12:00.

Uchazeči budou informování o postupu do druhého kola výběrového řízení do konce ledena 2018. Následně se zúčastní interview a podstoupí online test. 

V případě dotazů pište na: eulp@youthproaktiv.org