Big_loader_ajax

Má práce

Vítejte v sekci Má práce. V sekci Z médií jsou zařazeny aktuální články o mé práci. Informace o mé činnosti europoslance v Bruselu a Štrasburku včetně tiskových zpráv najdete pod záložkou Co se děje v Evropském parlamentu. Mou účast na domácích konferencích a projektech shrnuje Mé působení v České republice. Osobní komentáře a názory si můžete přečíst pod Mé názory. V O EU a ČR v ní naleznete důležité informace o našem členství v Evropské unii. V poslední sekci jsou k nahlédnutí prezentace o problematikách, kterým se věnuji.


Češi potřebují euro, říká ČSSD. Kdy? Experti se neshodnou

19.05.2017

Experti jednotlivých stran se neshodnou – někdo by rád euro přijal dříve, někdo to nechává na později, jiný vůbec. Podle Milana Štěcha z ČSSD Česko euro potřebuje, premiér Sobotka tvrdí, že je na čase bavit se o termínu, kdy se tak stane. Blesk.cz oslovil kandidáta na ministra financí Ivana Pilného (ANO) i ekonomické odborníky opozičních stran, jak tuto situaci vidí oni.


EU: Orbán ohrožuje naše hodnoty

18.05.2017

Europoslanci přišli s dosud nejtvrdším varováním maďarské vládě. Zavedení sankcí ale není vzhledem k postoji Polska příliš pravděpodobné.


Hrozbu zneužívání médií v Česku projedná Evropský parlament v červnu

18.05.2017

Europoslance čeká na začátku června jednání o hrozbě zneužívání médií v Česku. I přes protesty některých českých europoslanců bod schůze schválila konference předsedů politických frakcí v Evropském parlamentu. Po debatě však nemá následovat přijetí žádné rezoluce.


Projev generálního tajemníka OSN, debata o brexitu, usnesení o relokaci uprchlíků a další.

22.05.2017

Přečtěte si přehled hlavních událostí plenárky minulého týdne.


Naše pravidelné "hlasovací" jednání ve Štrasburku přineslo několik zajímavých bodů...

19.05.2017

Komentář Luďka Niedermayera k plěnárnímu zasedání z 15. až 18. května.


Plenární zasedání EP 15.- 18. května 2017

15.05.2017

Jaké jsou hlavní události tohoto týdne ve Štrasburku?


Brexit pod drobnohledem VIII. - Bude ze Spojeného království daňový ráj?

18.05.2017

Britský ministr financí Richard Hammond v lednu v rozhovoru pro Die Welt oznámil, že pokud EU neumožní Velké Británii vstup na jednotný trh, jsou britští konzervativci připraveni „udělat vše,“ aby zachovali konkurenceschopnost Británie. Tato výhružka poprvé zazněla od premiérky Mayové, která vzkázala Evropě, že tvrdý přístup EU k vyjednáváním může přimět britskou vládu „změnit podstatu ekonomického modelu Británie“ od sociálního státu směrem k ekonomice s nízkými daněmi a regulatorními standardy.


Michel Barnier: Budeme pracovat na budování budoucích vztahů s Velkou Británií

17.05.2017

Michel Barnier, hlavní vyjednavač Evropské komise pro brexit, dnes vystoupil na plénu Evropského parlamentu. Ve svém projevu zdůraznil, že je nebytné dospět k dohodě se Spojeným královstvím, která ale nebude dohodou proti Spojenému království. Stejný přístup přitom očekává i od Britů – tedy že budou chtít dosáhnout dohody s EU, nikoliv dohody, která bude proti EU.


Brexit pod drobnohledem VII. - Budoucnost Gibraltaru

11.05.2017

Pro pochopení sledované problematiky je nutné připomenout, že Gibraltar je zámořské území Spojeného království. Nachází se na Pyrenejském poloostrově a je tedy přímým sousedem Španělska, které se již několik let snaží získat toto území zpět pod "svou nadvládu". Po oficiálním zahájení vystoupení Velké Británie z Evropské unie vyvstává otázka, jakým směrem se bude Gibraltar nadále ubírat.


Rozpočet ČR a EU: kam směřují (naše) peníze?

13.04.2017

Europoslanec Luděk Niedermayer zve na prezentaci studie "Rozpočty České republiky a Evropské unie v roce 2013".


Perspektiva obnovitelných zdrojů energie

20.03.2017

Luděk Niedermayer vystoupí na energetické konferenci v Třebíči. Speciálním hostem bude i Magda Vášáryová.


Oceňte občanskou aktivitu mladých lidí kolem Vás

14.03.2017

Víte o někom, komu není jedno, jak vypadá život v jeho okolí? Znáte někoho, kdo se aktivně snaží pomáhat a zlepšovat situaci kolem sebe? Oceňte ho tím, že ho nominujete na Cenu Gratias Tibi!


Česká koruna: myšlenka proti hmotě...

05.05.2017

Českou korunu poslala Česká národní banka do "svobodného světa plování". Jak to s ní nyní vypadá?


O zdanění práce v ČR...

18.04.2017

Předvolební výdajový ohňostroj naší vlády (a jejich poslanců) odsouvá podstatné snížení "nejškodlivější daně" - daně z práce - na vedlejší kolej. Nové údaje OECD nám ukazují, o co přicházíme a o co se vláda snaží:


Středoevropská univerzita (CEU) v ohrožení. Dopis pro pana premiéra.

11.04.2017

Je politování hodné, že Středoevropská univerzita, která má pro střední Evropu tak velký symbolický význam bude muset pravděpodobně v Maďarsku ukončit svou činnost. Česká vláda by neměla mlčet a pozvat CEU zpět do Prahy.


Virtuální operátoři: řešení drahých tarifů?

26.04.2017

Ceny mobilních služeb v Česku patří k nejvyšším v Evropě. Zatímco v segmentu firem se svádí konkurenční boj, segment domácností zůstává zamrzlý.


Plnění uprchlických kvót členy EU a jejich imigrační politika

26.04.2017

V roce 2015 se členské země Evropské unie dohodly na přerozdělení běženců pocházejících zejména z Iráku, Sýrie a Eritreje. Původně se jednalo o 40 tisíc žadatelů o azyl přicházejících do Evropy především přes Řecko (tzv. balkánskou trasu) a Itálii, v září roku 2015 se na návrh Evropské komise jejich počet navýšil o dalších 120 tisíc (15 600 běženců setrvávajících v Itálii, 50 400 v Řecku a 54 000 v Maďarsku).


Článek 50: Jak se bude rozhodovat o budoucím vztahu EU a UK

02.04.2017

Vláda Spojeného království oficiálně oznámila svůj záměr vystoupit z Evropské Unie s využitím článku 50 Smlouvy o EU. Unie a Británie mají tedy od 29. března 2017 dva roky na to, aby vyjednali svůj rozvod. Vedle toho se budou muset domluvit na podobě budoucích obchodních vztahů, ačkoliv tato jednání budou zřejmě trvat mnohem déle než dva roky. Shrnujeme hlavní postup a roli Parlamentu v brexitu.