Big_loader_ajax

Má práce

Vítejte v sekci Má práce. V sekci Z médií jsou zařazeny aktuální články o mé práci. Informace o mé činnosti europoslance v Bruselu a Štrasburku včetně tiskových zpráv najdete pod záložkou Co se děje v Evropském parlamentu. Mou účast na domácích konferencích a projektech shrnuje Mé působení v České republice. Osobní komentáře a názory si můžete přečíst pod Mé názory. V O EU a ČR v ní naleznete důležité informace o našem členství v Evropské unii. V poslední sekci jsou k nahlédnutí prezentace o problematikách, kterým se věnuji.


Unie není hloupá kasička, říká Niedermayer. Když TOP 09 uspěje, bude řídit finance místo Kalouska

19.06.2017

Žádné hurá evropanství. Ale zároveň se nesmíme bát říct, jak strašně je pro nás členství v EU důležité, připomíná Luděk Niedermayer.


Měla by Česká republika přehodnotit své členství v Evropské unii?

19.06.2017

"Naše volba je, že buďto budeme součástí supervelmoci, na kterou máme vliv, kterou svými postoji ovlivňujeme, anebo zůstaneme v nějakém vakuu, které zatím nikdo nedokázal dostatečně dobře podepsat," říká europoslanec Luděk Niedermayer.


Pokud mi bude po volbách nabídnut post ministra financí, tak z Bruselu odejdu, říká europoslanec Luděk Niedermayer

15.06.2017

Bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer tráví poslední tři roky většinu času v Bruselu, kde od roku 2014 sedí v Evropském parlamentu.


Výsledky plenárního zasedání z 12. až 15. června

19.06.2017

Od 12. do 15. června se ve Štrasburku uskutečnilo plenární zasedání Evropského parlamentu (EP). Mezi jeho hlavní agendu patřilo snižování emisí CO2, příprava zasedání Evropské rady, digitální ekonomika a 30. výročí programu Erasmus.


Trochu víc k mému hlasování z 12. až 15. června

19.06.2017

Původně snadná orientace v tom, který domácí spotřebič uspoří nejlépe energie a peníze , se stala nesnadnou. V Evropském parlamentu jsme proto schválili staronové značení elektrospotřebičů. A co dalšího minulý Štrasburk dal?


Nová pravidla pro energetické štítkování v EU

13.06.2017

V červenci roku 2015 navrhla Evropské komise jako součást strategie Energetické unie nový způsob energetického štítkování. Text regulace byl již dohodnut s členskými státy v rámci tzv. trialogu a dnes byl přijat Evropským parlamentem.


Fakta a mýty o budoucím obchodním vztahu EU a UK (část II.)

08.06.2017

Obchod podle pravidel WTO představuje krajní variantu, ke které by došlo pouze, pokud by vyjednavači EU a Británie nebyli schopni dospět k žádné dohodě o vzájemném preferenčním přístupu na trh. Varianta je to tak ekonomicky ničivá pro obě strany, že je nepravděpodobné, že by po dvouletém ultimátu neexistovala žádná dohoda.


Fakta a mýty o budoucím obchodním vztahu EU a UK (část I.)

29.05.2017

Britská vláda dala několikrát jasně najevo, že s odchodem z EU opustí i evropský společný trh. Pokračující členství po vzoru Norska nebo Švýcarska by totiž podle lídrů členských států i institucí EU vyžadovalo volný pohyb osob či jurisdikci evropských soudů ve Velké Británii, tedy podmínky pro současnou britskou vládu nepřijatelné.


Brexit pod drobnohledem VIII. - Bude ze Spojeného království daňový ráj?

18.05.2017

Britský ministr financí Richard Hammond v lednu v rozhovoru pro Die Welt oznámil, že pokud EU neumožní Velké Británii vstup na jednotný trh, jsou britští konzervativci připraveni „udělat vše,“ aby zachovali konkurenceschopnost Británie. Tato výhružka poprvé zazněla od premiérky Mayové, která vzkázala Evropě, že tvrdý přístup EU k vyjednáváním může přimět britskou vládu „změnit podstatu ekonomického modelu Británie“ od sociálního státu směrem k ekonomice s nízkými daněmi a regulatorními standardy.


Jak se vytváří dezinformace? Příklad komentáře Alexandra Tomského

22.06.2017

O současné internetové době, kdy vytvořit hoax nebo dezinformaci je otázkou několika kliknutí, bylo na české půdě již napsáno relativně velké množství článků. I přes tuto snahu však dezinformační texty neustále zahlcují internetový prostor.


Soutěž europoslance Luďka Niedermayera do Evropského parlamentu ve Štrasburku

13.06.2017

Vyhrajte zájezd do Evropského parlamentu ve Štrasburku a setkání s europoslancem Luďkem Niedermayerem (TOP 09/STAN). Zájezd se uskuteční 12. až 14. září 2017. Na programu bude vedle prohlídky Evropského parlamentu i návštěva historického města Štrasburk včetně plavby říčním kanálem nebo návštěvy věže katedrály Notre-Dame. Ubytování, cesta i stravování jsou hrazeny organizátorem.


Rozpočet ČR a EU: kam směřují (naše) peníze?

13.04.2017

Europoslanec Luděk Niedermayer zve na prezentaci studie "Rozpočty České republiky a Evropské unie v roce 2013".


Média v ČR - vše v pořádku?

04.06.2017

Dnes to u nás nikoho nezarazí, že lidé v naší zemi nevlastní média jako podnikatelský záměr, ale jako "obranu" nebo "podporu". Což mne velmi zaráží. Stejně jako povyk, který vyvolaly desítky minut debaty na téma českých médií v Evropském parlamentu. K ní jen 3 poznámky. A navíc slib, že se k tématu budu vracet:


Levnější (a důstojné) dovolené v Evropě!

29.05.2017

Již za pár týdnů skončí nedůstojná praxe, která nutí miliony Evropanů při přejezdu hranic vypínat telefon nebo na něm upravovat nastavení ve snaze zabránit "průvanu v peněžence". Možná Vás zaskočí, proč to tak dlouho trvalo a proč to je tak složité (z čehož plyne doporučení si shrnující text idnes přečíst):


Česká koruna: myšlenka proti hmotě...

05.05.2017

Českou korunu poslala Česká národní banka do "svobodného světa plování". Jak to s ní nyní vypadá?


Nefunkčnost kvót nebo neochota?

14.06.2017

Evropská komise 13.6. 2017 zahájila řízení s Českou republikou, Polskem a Maďarskem o neplnění povinnosti při přebírání uprchlíků v rámci tzv. kvót. Toto řízení je důsledkem jednání vrcholných politiků Visegrádské skupiny, kteří relokační systém označili za nefunkční a odmítají se na něm nadále účastnit.


Svět po automobilové aféře Dieselgate

08.06.2017

Dieselgate výrazným způsobem otřásla důvěrou v celý automobilový průmysl, došlo k přijetí návrhu opatření, která mají do budoucna zabránit opakování machinací s řídícími jednotkami a způsoby měření emisí a spotřeby obecně. Modernizací stávající metodiky měření tak povede k celkovému zpřesnění výsledků emisních kontrol u nových vozidel.


Evropský sbor solidarity - pomáhejte jako dobrovolníci

02.06.2017

„Solidarita, to je tmel, který drží Evropskou unii pohromadě“, řekl 14. září 2016 při projevu o stavu Unie předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker. Stejného dne oznámil vytvoření Evropského sboru solidarity, nového projektu pro mladé lidi od 18 do 30 let, kteří se jako dobrovolníci či zaměstnanci chtějí zapojit do solidární činnosti po Evropě.