Big_loader_ajax

Má práce

Vítejte v sekci Má práce. V sekci Z médií jsou zařazeny aktuální články o mé práci. Informace o mé činnosti europoslance v Bruselu a Štrasburku včetně tiskových zpráv najdete pod záložkou Co se děje v Evropském parlamentu. Mou účast na domácích konferencích a projektech shrnuje Mé působení v České republice. Osobní komentáře a názory si můžete přečíst pod Mé názory. V O EU a ČR v ní naleznete důležité informace o našem členství v Evropské unii. V poslední sekci jsou k nahlédnutí prezentace o problematikách, kterým se věnuji.


Dohoda o Brexitu musí vzniknout rychleji než za rok

13.12.2017

Editovaný přepis rozhovoru s europoslancem Luďkem Niedermayerem.


Hosty Pro a proti byli europoslanci Jiří Payne a Luděk Niedermayer

13.12.2017

"Evropská unie jsme my, stejně tak jako ostatní členské země, čili říkat, že Evropská unie selhala, je pozoruhodné," říká europoslanec Luděk Niedermayer.


EP schválil doporučení v boji proti daňovým únikům

13.12.2017

Evropská unie pokročí v boji s daňovými úniky a praním špinavých peněz, pokud budou země zveřejňovat identitu majitelů firem a banky začnou efektivně spolupracovat s úřady. Vyplývá to z doporučení výboru vyšetřujícího kauzu takzvaných Panamských dokumentů, které ve středu schválili poslanci Evropského parlamentu.


Niedermayer: Prevencí nových Panama Papers je politická vůle

13.12.2017

Evropský parlament dnes schválil závěrečnou zprávu Výboru proti praní špinavých peněz, vyhýbání se daňovým povinnostem a daňovým únikům (PANA).


Jak je to ve skutečnosti: Zákaz kebabů

12.12.2017

Německými médii proběhla zpráva, kterou následně převzala i česká média: Evropský parlament chce zakázat kebab. Zájem německých médií je pochopitelný, neboť v Německu se vyrábí a sní 80 % kebabu v EU. Tím však nelze omluvit, že se jedná o zprávu poplašnou, a to jak po obsahové, tak formální stránce.


Plenární zasedání EP: 11.- 14. prosince ve Štrasburku

11.12.2017

Jaké jsou hlavní body tohoto zasedání ve Štrasburku?


Dosavadní jednání o Brexitu jsou nedostatečná

03.10.2017

Evropský parlament dnes přijal rezoluci týkající se Brexitu, ve které europoslanci konstatují, že v jednáních s Velkou Británií nedošlo doposud k dostatečnému pokroku ve stěžejních oblastech týkajících se práv občanů, otázky Irska a vypořádání finančních závazků Spojeného království.


Přinesl by tvrdý brexit Británii miliardy?

08.09.2017

Myslí si to nejméně 2 ekonomové, kteří publikovali své studie v minulých dnech. Docela mne překvapilo, že naši oponenti EU (a jejich vzory v UK) z toho neudělali „něco“.


Peníze a brexit

05.09.2017

V brexitu jde i o peníze. Ty hrají roli ve dvou oblastech. První je finanční, možná lépe účetní, druhá pak rozpočtové důsledky vystoupení UK z Unie.


Hodina kódu chce zasvětit tisíce českých dětí do programování

07.12.2017

Digitální dovednosti Čechů jsou jen na uživatelské úrovni. Za nadprůměrné své znalosti považuje pouze 22 % českých zaměstnanců, kdežto v Evropské unii je to třetina. Začít je potřeba už u těch nejmenších, ale výuka programování v českých školách není systematická. Seznámit děti se základy počítačové logiky a zbavit je strachu z programování má Hodina kódu – celosvětová akce, která bude probíhat v týdnu od 4. prosince i v České republice.


Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupil do TOP 09

30.11.2017

Europoslanec Luděk Niedermayer vstoupil do TOP 09. Bývalý viceguvernér České národní banky a uznávaný ekonom nově rozšířil řadu osobností, které se rozhodly pro TOP 09. Od voleb podalo přihlášku do strany více než 260 lidí. Niedermayer se stal členem regionální organizace TOP 09 v Praze 2 tento týden.


Niedemayer: Udělám vše pro to, aby hodnoty a názory TOP 09 byly slyšet

25.11.2017

Projev europoslance TOP 09 Luďka Niedermayera na 5. celostátním sněmu TOP 09.


Reakce na článek o energetické náročnosti budov

05.12.2017

Je fajn, že server iDNES.cz informuje o evropské směrnici o energetické náročnosti budov, ale bohužel tak činí dosti nepřesným způsobem.


O Katalánsku, referendu, španělské ústavě i roli EU

07.11.2017

Otázky a odpovědi na to, co se nejčastěji řeší kolem samostatnosti Katalánska.


Naše zájmy v EU 2. – "O proporcionalitě"

06.09.2017

Zatímco „boj o Evropský orgán pro bankovnictví (EBA)“ pro mne představuje pomyslnou třešničku na dortu, i když chutnou (nejde jen o prestiž, ale hlavně o tisíce lidí, kteří tam jezdí, a know-how, které by přitahovala), druhé z témat je sice poněkud přízemní, ale asi pro nás významnější.


Erasmus+ dává šanci vycestovat i středoškolákům

13.12.2017

Program Erasmus+ je program Evropské unie na období 2014-2020, podporující zahraniční mobilitu a větší spolupráci mezi školami a vzdělávacími institucemi a organizacemi v Evropě. Snad každý ví, že díky programu Erasmus mohou studovat vysokoškoláci na jiných školách členských států Evropské unie. Erasmus+ ale nabízí spoustu možností i pro středoškoláky!


Kolik by stálo potencionální přistoupení České republiky do eurozóny?

01.12.2017

Přijetí eura je otázkou politickou, odpověď by však měla reflektovat detailní a nezávislou ekonomickou analýzu. Názor definující český diskurz. I pro tyto účely zveřejnila Česká národní banka začátkem listopadu prezentaci s názvem Economic Alignment and Euro Adoption in the Czech Republic: What Is New?, komentující potencionální přistoupení České republiky do eurozóny.


Bruselský „diktát“, který neexistuje: případ zabijačky

06.11.2017

Záměrem tohoto článku je představit čtenáři upravování faktů ohledně Evropské unie některými médii na příkladu problematiky zabijaček. V další části se text věnuje konstrukci pojmu „bruselský diktát“, který úzce souvisí s mediální manipulací s fakty ve prospěch zvýšení čtenosti periodik na úkor pravdivého sdělení.