Big_loader_ajax

Stáž v Kongresu Spojených států amerických

Pro studenty ve věku 18 až 30 let nabízíme možnost tříměsíční pracovní stáže v kanceláři kongresmana Joe Bartona v USA v termínu od září do prosince tohoto roku. POZOR, uzávěrka přihlášek je už tuto neděli 12. února! 

Pro koho je stáž určena

Pro ty, kteří mají zájem o pracovní zkušenost v USA, zajímají se o transatlantické vztahy a považují je pro budoucnost naší země za podstatné. 

Podmínky:

  • - Věk 18 až 30 let
  • - Dobrá znalost anglického jazyka 
  • - České občanství
  • - Uchazeč nesmí být smluvně svázán s jakoukoliv evropskou institucí během své stáže v USA 
  • - Uchazeč nesmí být ať už současným ani minulým asistentem europoslance 
  • - Uchazeč musí doložit své zdravotní a úrazové pojištění 

Mimo výše uvedeného od zájemců očekáváme, že se budou rychle učit způsobu práce, budou tvořiví, nápadití a pracovat budou nezávisle. Dokáží si stanovit vlastní priority a zajímají se o politický, sociální a duchovní rozvoj společnosti i jednotlivce. Budou dobře reprezentovat Českou republiku. 

Stipendium a další podrobnosti

Stážista v průběhu stáže dostává stipendium minimálně 1 000 eur měsíčně. Veškeré zařizování spojené se stáží mu pomůže zařídit pořádající organizace YOUTHPROAKTIV: http://youthproaktiv.org. Organizace také platí letenky tam i zpět. 

Trvání stáže, přihlášky

Stáž trvá tři měsíce. Podmínkou pro přihlášení je zaslání CV a motivačního dopisu (obojí v angličtině). Součástí motivačního dopisu musí být i vysvětlení, proč by chtěl daný uchazeč právě k vybranému kongresmanovi. 

Prosím, registrujte se zde. Součástí přihlášky je životopis a motivační dopis. Poplatek za zpracování přihlášky je 10 euro. Přihlášky posílejte do neděle 12. února (pozn. platí termín 12.2., ne data na webu). 

Vybraní uchazeči se následně zúčastní interview.

V případě dotazů pište na: 

eulp@youthproaktiv.org